Зубко назвав найбільш привабливі напрямки для інвестицій в Україну

Зубко назвав найбільш привабливі напрямки для інвестицій в Україну

Укрінформ
Найбільш привабливі напрямки для інвестицій сьогодні пов'язані з реформою енергоефективності, дерегуляцією в будівництві та децентралізацією. 

Про це на щорічних зборах European Business Association заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Бізнес - один з основних бенефіціарів українських реформ. Точки зростання та найбільш привабливі напрямки для інвестицій сьогодні пов'язані з реформою енергоефективності, дерегуляцією в будівництві та децентралізацією», - сказав Зубко.

Він наголосив, що інвестиційний потенціал у сфері енергоефективності сьогодні сягає 40-45 млрд дол. США. За його словами, люфт часу, на який має налаштовуватись бізнес, 3-5-8 років. Це не лише питання залучення інвестицій, а й впровадження новітніх технологій щодо зменшення енергоспоживання. Пріоритет - новостворений Фонд енергоефективності України, який запрацює вже наступного року. Створення 75 тис. робочих місць, вплив на зростання ВВП країни, зменшення валютного навантаження - це горизонти сфери енергоефективності у 2019 році. І перспективи для бізнесу очевидні.

За словами Зубка, дерегуляція - те, що напряму стосується будь-якого бізнесу. Цього року Україна зайняла 71 місце у щорічному рейтингу Doing Business і за два роки піднялася зі 140 до 30 сходинки за показником «Дерегуляція у будівництві». Завдання на наступний рік - увійти в ТОП-25. 

«Ми впроваджуємо нові ДБН, які наближають Україну до європейських стандартів. Відбувається реформування ДАБІ, вже працює онлайн-платформа «Прозора ДАБІ». Скоро - впровадимо електронний кабінет для забудовників. Система держархбудконтролю і нагляду працюватиме як якісний прозорий сервіс для будівельного бізнесу», - зауважив Зубко.

Читайте також: У Смілі майже всі будинки вже з теплом - Зубко

Щодо децентралізації, то сьогодні нова система менеджменту в країні робить перші кроки до залучення інвесторів у свої громади. 

«До 2020 року маємо «покрити» карту України об'єднаними територіальними громадами, які будуть готові до самостійного розвитку бізнесу та залучення інвестицій. Але вже сьогодні ми повинні підсилити діалог бізнесу та місцевого самоврядування. Маємо спільно говорити про те, що потрібно сьогодні бізнес-інвестору: освічені люди, якісні послуги в освіті, охороні здоров'я, соціальній сфері, інфраструктура», - зауважив урядовець.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-