В АМКУ розповіли як протидіють монополізації на ринку електроенергії

В АМКУ розповіли як протидіють монополізації на ринку електроенергії

Укрінформ
В Україні сукупна частка п'яти генеруючих компаній на сьогодні становить 90% ринку електроенергії. 

Про це повідомили у прес-службі Антимонопольного комітету України за результатами проведення III Legal Energy Forum.

"Наразі ринок генерації електричної енергії є висококонцентрованим. Сукупна частка п’яти компаній становить понад 90 відсотків ринку. Проте ринкова влада будь-кого з учасників ринку генерації  в діючій моделі ОРЕ України не може бути реалізована внаслідок існуючих адміністративних обмежень і державного регулювання. Водночас схожа структура ринку ймовірно зберігатиметься і на початку запровадження повномасштабного ринку електроенергії. Відтак, наявний розподіл часток на ринку та високі бар’єри входження на ринок створюють передумови для монополізації ринку окремими виробниками електроенергії", - йдеться у повідомленні АМКУ.

З метою усунення підгрунтя для монополізації ринку та можливих  зловживань після лібералізації ринку, в тому числі шляхом необгрунтованого завищення цін на електроенергію, АМКУ звернувся до Кабінету міністрів України, НКРЕКП та Міненерговугілля з пропозиціями, спрямованими на запровадження конкурентних умов функціонування ринку електроенергії. 

Читайте також: АМКУ знайшов у діях Держгеонадр порушення закону про захист економічної конкуренції

"Серед основних пропозицій - запровадження біржової торгівлі електроенергією на ринку двосторонніх договорів, зняття адміністративних бар’єрів для імпорту електроенергії, створення стимулів для постачальників універсальних послуг закуповувати електроенергію за найнижчими цінами, що складуться на ринку, тощо", - зазначили у Комітеті.

Як повідомлялося, 11  червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії». Відповідно до закону, функціонування ринку розпочнеться з липня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-