Україна включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі - Омелян

Україна включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі - Омелян

Укрінформ
Україна включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі (TEN-T) і стає важливим учасником розбудови стратегічного транспортного коридору у сполученні Європа – Азія. 

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи рішення Європейської комісії схвалити карти опорної мережі TEN-T у країнах Східного партнерства для поліпшення транспортного взаємозв’язку та логістики, інформує прес-служба Мінінфраструктури.

«Рішення Європейської комісії означає, що Україна включена до Транс’європейської опорної транспортної мережі і стає важливим учасником розбудови транспортного коридору у сполученні Європа – Азія. Історичну значущість цього неможливо переоцінити. Українська транспортна мережа вперше стає частиною стратегічних транспортно-логістичних коридорів Євросоюзу. Це найважливіший крок на шляху інфраструктурної євроінтеграції України, який свідчить, що українська інфраструктура модернізується, поступово набуває європейської якості та розглядається Європейською комісією як невід’ємна складова транспортно-логістичної системи ЄС», - наголосив Омелян.

За його словами, рішення Єврокомісії є великим успіхом і водночас серйозним викликом для Української держави. Адже основна транспортна мережа TEN-T має пріоритет щодо фінансування та модернізації. Це означає, що в майбутньому Україна також зможе претендувати на допомогу ЄС у питанні розбудови своєї частини Транс’європейської транспортної мережі. Однак ще до цього європейським партнерам потрібно буде продемонструвати, що українська транспортна-логістична система розвивається у гармонійному поєднанні з європейською системою.

«Успішна реалізація проектів GO-Highway та Via Capratia, подальше розширення залізничного та авіаційного сполучення з країнами ЄС, розвиток мультимодальних перевезень і запровадження європейських стандартів у сфері транспорту через імплементацію Угоди про асоціацію дадуть потужний імпульс національній економіці й абсолютно нову якість транспортних послуг для українців, зроблять інфраструктуру України єдиним цілим з інфраструктурою Європейського Союзу», - підкреслив міністр.

Читайте також: Об’їзна навколо Житомира: Омелян розповів про деталі реконструкції

Як відомо, за результатами Брюссельського саміту Східного партнерства 24 листопада 2017 року ЄС і країни-партнери узгодили орієнтовні карти, що передбачали поширення Транс’європейської опорної транспортної мережі Європейського Союзу на території країн Східного партнерства як основу транспортного взаємозв'язку і визначення загальних інфраструктурних пріоритетів. З цією метою на полях саміту були підписані меморандуми про взаєморозуміння на високому рівні. Україна була включена до індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-