МВФ прогнозує країнам Європи економічні виклики у 2019-2020 роках

МВФ прогнозує країнам Європи економічні виклики у 2019-2020 роках

Укрінформ
МВФ прогнозує, що у наступні два роки економіки європейських країн зіткнуться із низкою викликів. І хоча прогноз зростання для європейських економік зменшується, загальна оцінка лишається позитивною.

На цьому наголосив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман на прес-конференції в Укрінформі, презентуючи випуск Європейського регіонального економічного огляду станом на осінь 2018 року, повідомляє кореспондент агентства. 

«Середній показник зростання ВВП серед європейських країн продовжує знижуватися - з більш як 2,8% у 2017-му до 2,3% у 2018-му і прогнозованих 1,9% у 2019 році», - сказав він. 

Представник МВФ також пояснив, що хоча економічна активність у Європі і продовжувала пожвавлюватися у першій половині 2018 року, темпи виявилися помірнішими, ніж очікувалися. Серед негативних факторів, він виділив послаблення глобального попиту на європейські товари, торгові суперечки та високі ціни на енергоносії. Водночас введення США обмежувальних тарифів на сталь та алюміній майже не вплинуло на європейські економіки.

“Американські тарифи на сталь та алюміній не мали значного впливу на європейський експорт. Причина у тому, що експорт цих товарів з Європи до США досить обмежений”, - пояснив він.

Згідно з прогнозами МВФ, подальше введення обмежувальних тарифів з боку Сполучених Штатів, зокрема 25-відсоткового тарифу на авто та автозапчастини, тарифів проти КНР із відповідними зустрічними кроками Пекіна, у короткостроковому періоді навпаки призведе до зростання ВВП у європейському регіоні. У довгостроковому періоді негативний ефект переважатиме, із найбільш відчутними наслідками для економіки Німеччини. Суттєвий негативний вплив справляють також тривожні очікування погіршення глобальної економіки. Водночас, згідно з даними МВФ, ризики зростатимуть лише до 2020 року.

“Це великий негативний ефект, який ми бачимо до 2020 року. Надалі всі ці речі будуть поступово йти на спад”, - пояснив Люнгман, додаючи, що прогноз базується лише на гіпотетичних передбаченнях МВФ, а також за умови подальшого введення обмежуючих тарифів, особливо на авто і автозапчастини, які досі не введені.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, чи обгрунтованими є побоювання низки світових експертів про можливе наближення наступної глобальної фінансової кризи, схожої на кризу 2008-2009 років, які останнім часом лунають у світових ЗМІ, постійний представник МВФ в Україні висловив сподівання, що ці прогнози перебільшені. 

“Ми цього (наближення кризи - ред.) не бачимо. Показники нині кращі, ніж були у 2017 році. Ми також бачимо, що регуляція у фінансовому секторі набагато жорсткіша, ніж була. Проте ми також бачимо ризики у низці регіонів, зокрема, у Європі... Країни не змогли справитися зі зростанням зовнішнього боргу”, - пояснив він.

Читайте також: У МВФ розповіли, що потрібно для прискорення економічного зростання в Україні

Як повідомлялося, у жовтні 2018 року Україна домовилася з Міжнародним валютним фондом про нову 14-місячну програму Stand by, що замінила попередню EFF. Загальний обсяг фінансування нової програми становить 3,9 млрд дол. США. Угоду укладено за тісної співпраці з ЄС і Світовим банком. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-