Експерти розповіли, чому з України так мало експортували яблук нового врожаю

Експерти розповіли, чому з України так мало експортували яблук нового врожаю

Інфографіка
Укрінформ
При надлишку десертного яблука в Україні близько 150-200 тис. тонн за перші три місяці сезону вдалося експортувати лише 6 тис. тонн. 

Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації East-Fruit.

"Не додали позитиву повідомлення про незадовільні темпи експорту яблук з України. При надлишку у сегменті десертного яблука, що оцінюється на 150-200 тис. тонн, за перші три місяці сезону вдалося експортувати трохи більше як 6 тис. тонн, та й то значна частка цього експорту припадала на промислове яблуко. Таким чином, у країні, як і раніше, залишається дуже багато зайвих яблук, закладених на зберігання. Холодильники заповнені, а розуміння того, кому ці яблука і як експортуватимуться, у більшості учасників ринку немає взагалі", - йдеться у повідомленні.

У цій ситуації корисну ініціативу проявляють продовольча сільськогосподарська організація FAO, ЄБРР та Українська плодоовочева асоціація (УПОА) у вигляді експортного торговельного форуму, на якому будуть присутні найбільші імпортери з Азії, Близького Сходу та ЄС, повідомляє економіст FAO Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією аналітиків East-Fruit, найдешевшим яблуко залишається в Польщі та Молдові. У Польщі деякі сорти десертного яблука продають навіть по 0,07 дол./кг, хоча ціни на основні сорти вже підтягнулися до 0,19 дол. У Молдові купити яблуко оптом у фермерів можна, як і раніше, по 0,15 дол./кг, хоча середні ціни на більшість сортів вже починаються від 0,18 дол. В Україні упаковані оптові партії яблука вже не продаються дешевше за 0,18 дол., що і в Молдові, але яблуко без сортування і упаковки у невеликих господарствах цілком реально купити по 0,07 дол., як у Польщі. 

Читайте також: Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС цьогоріч збільшилася на 5,4% - Мінагро

Аналітики застерігають учасників ринку: йдеться лише про стабілізацію цін на яблука, а зростання цін спостерігається тільки у тих виробників, які можуть робити якісний фінальний продукт, що може ефективно експортуватися. Крім того, і Молдова, і Україна, і Польща дуже мало експортували яблук у вересні-жовтні, отже, тиск на ринок цього місяця серйозно посилиться.

Інфографіка: сайт East-Fruit

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-