Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС цьогоріч збільшилася на 5,4% - Мінагро

Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС цьогоріч збільшилася на 5,4% - Мінагро

1494
Ukrinform
Зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами Євросоюзу з січня по вересень 2018 року збільшився на 5,4% і становить 6,07 млрд доларів. 

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба міністерства.

"За результатами січня-вересня 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами ЄС складає 6,07  млрд доларів та збільшився на 5,4% порівняно з відповідним періодом попереднього року. Український експорт при цьому становить 4,12 млрд доларів, а імпорт - 1,9 млрд доларів", - йдеться у повідомленні.

За 9 місяців 2016 року український аграрний та харчовий експорт до ринків ЄС досяг майже 2,9 млрд доларів, за той самий період  2017 року - 4,2 млрд доларів.

“Попри зниження темпів росту українського аграрного та харчового експорту на ринки ЄС в поточному році, ми впевнені в тому, що подальше зниження торговельних бар’єрів між Україною та ЄС даватиме позитивний ефект для двох сторін, і все більше українських експортерів виходитимуть на ринки ЄС зі своєю продукцією", - сподівається Трофімцева.

Читайте також: Експерти ООН покращили свій прогноз урожаю зернових у світі

За її словами, якщо подивитись на товарну структуру українського аграрного експорту до європейських країн, можна виділити ТОП-5 ключових товарних груп, експорт яких помітно збільшився порівняно з 2017 роком. Це насіння свиріпи або ріпаку, пшениця, горіхи та кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад та вироби з нього.

Вже три роки поспіль стабільно в ТОП-5 торговельних партнерів України в сфері АПК серед країн ЄС входять Нідерланди, Польща, Італія, Німеччина та Іспанія.

Імпорт аграрних та харчових товарів з країн ЄС в січні-вересні 2016 року становив 1,4 млрд доларів, за той самий період 2017 року - близько 1,6 млрд доларів, а за 3 квартали 2018 року сягнув майже 1,9 млрд доларів. Найактивніше Україна купувала в ЄС у 2018 році, за словами Трофімцевої, тютюн та вироби з нього, продукти для годівлі тварин, шоколад та продукти з какао-бобів, м'ясо та субпродукти, насіння олійних культур, алкогольну продукцію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-