Для комплексної модернізації житлового сектору прийняли всі закони - Зубко

Для комплексної модернізації житлового сектору прийняли всі закони - Зубко

Укрінформ
Україна потребує комплексної модернізації житлового сектору, і для проведення цієї модернізації фактично прийнята вся необхідна законодавча база.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального комплексу України Геннадій Зубко, інформує Урядовий портал.

"Україна потребує комплексної модернізації житлового сектору", - сказав Зубко.

Для проведення модернізації житлового сектору фактично прийнята вся необхідна законодавча база, і мова йде не тільки про проведення заходів з енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках, а й ремонт житлового фонду, осучаснення систем централізованого опалення, котелень, напрацювання нової системи теплопостачання міст.

Зазначається, що це закони: "Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання", "Про житлово-комунальні послуги", "Про Фонд енергоефективності", 417-й закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про енергоефективність будівель", і всі вони майже на 100% імплементовані.

"По країні вже маємо 81,4% встановленого будинкового обліку теплової енергії, що свідчить про формування в Україні відповідального власника і споживача комунальних послуг. Друге – зростаюча кількість ОСББ, які функціонують вже в 32 тис. будинків. Також це впровадження реформи енергоефективності: працююча програма "теплі кредити", запуск Фонду енергоефективності. Наголошую, всі ці кроки, а також найголовніше – модернізація житлового сектору дозволить зменшити газову залежність країни з 11,4 млрд кубів газу, які споживаються населенням, до 7,2 млрд кубів. Україна має всі можливості зробити цей революційний стрибок", - додав Зубко.

Читайте також: У Києві готують комплексну реконструкцію "хрущовок"

Урядовець повідомив, що наступного року відбудеться напрацювання маршрутної карти з переходу до монетизації субсидій у ЖКГ.

Наголошується, що також у 2019 році, на виконання 27 Директиви ЄС, заплановано прийняття розробленого законопроекту "Про енергетичну ефективність", який дозволить впровадити заходи з енергоефективності на ринках електроенергії, газу та теплопостачання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-