Проект OОН допоможе аграріям зупинити деградацію українських грунтів

Проект OОН допоможе аграріям зупинити деградацію українських грунтів

589
Ukrinform
Проект Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) має на меті допомогти українським аграріям зупинити деградацію українських грунтів. 

Про це поінформував спеціаліст FAO Олександр Журавель під час круглого столу "Деградація грунтів та шляхи їх очищення", повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За останні років 100 українські чорноземи втратили половину свого гумусу - основного родючого компоненту. Відповідно, втрачається природна родючість грунту. Процеси як деградації, так і грунтотворення дуже тривалі, на даний момент стоїть  завдання досягти рівня нульової деградації грунтів, зупинити цю деградацію”, - сказав Журавель. 

За його словами, перше і найважливіше питання - як визначити ступінь пошкодження грунту. 

“Деградація - це процес, а як визначити, що було і що стало, якими мають бути індикатори. І цю систему потрібно ще організувати. Одне із завдань проекту - допомога у формуванні екологічного моніторингу”, - сказав експерт FAO.  

Журавель наголосив, що після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, Україна взяла на себе зобов’язання із зупинення деградації грунту і відновлення його родючості до 2030 року. А відповідні технології були розроблені і перевірені в світі вже кілька десятиліть тому.

“FAO виділяє таке поняття, як грунтозберігаючі технології. Воно передбачає три основні принципи. Перший - це біорізноманітність, або сівозміна, причому одна з культур повинна бути бобова. Другий - земля повинна бути постійно під покривом культур, або під вегетуючими культурами, або під рештками рослин. І третій принцип - мінімально можливе втручання, або мінімальна обробка грунту. Це основні принципи, аби земля не погіршувалась, а покращувалась. А все інше зробить матінка-природа”, - сказав фахівець FAO.

Читайте також: Українських виробників запрошують на Халяльну виставку у Стамбулі - Мінагро

Він акцентував, що одна із глобальних цілей, яка стоїть перед FAO, - подолання голоду в світі до 2020 року. 

“Глобальне завдання України - нагодувати світ. По факту це так. І завдання України - як мінімум, не зменшувати поставки продовольства на світовий ринок, а збільшувати. Відповідно, потрібна родюча земля”, - підкреслив фахівець. 

За інформацією FAO, площа деградованих або непродуктивних сільськогосподарських земель в Україні перевищує 6,5 млн гектарів, або понад 20% сільськогосподарських угідь. Через ерозію втрачається від 300 до 600 млн тонн грунту. Залежно від рівня деградації врожайність культур може зменшуватися на 50%, тож втрати виробництва оцінюються у понад 20 млн грн на рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-