Екс-директор Електронмашу блокує роботу інвентаризаційної комісії - МЕРТ

Екс-директор Електронмашу блокує роботу інвентаризаційної комісії - МЕРТ

Укрінформ
Комісія з проведення інвентаризації майна і зобов'язань ДП «Електронмаш» не змогла провести перевірку через блокування колишнім директором підприємства.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку.

«У відповідь на події навколо столичного державного підприємства “Електронмаш” Мінекономрозвитку як уповноважений орган управління державним майном повідомляє. На виконання доручення Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана від 20.07.2018 і листа Головного слідчого управління Служби безпеки України від 04.09.2018 наказом Мінекономрозвитку від 20.09.2018 утворено комісію з проведення інвентаризації майна і зобов'язань ДП «Електронмаш», якій доручено провести її в період з 24.09.2018 по 12.10.2018 (продовжено до 26.10.2018)», - йдеться в повідомленні.

Однак, як заявили в Мінекономрозвитку, незважаючи на супровід проведення зазначеної інвентаризації представниками правоохоронних органів, станом на 18 жовтня членам комісії так і не вдалося здійснити покладені на них обов'язки у зв'язку з тим, що “організованою групою осіб на чолі з колишнім директором ДП «Електронмаш» Віктором Мовою та заступником директора - головним бухгалтером Володимиром Теслюком (питання щодо звільнення якого наразі перебуває на розгляді Мінекономрозвитку), вживаються численні заходи з метою блокування роботи комісії, захоплення службових приміщень підприємства, а також перешкоджання допуску до документів. Наразі діяльність ДП «Електронмаш» також заблокована, наголосили у міністерстві.

Читайте також: Кубів обговорив у Канаді допомогу українському бізнесу

Водночас, додали у відомстві, триває досудове слідство щодо посадовців держпідприємства, яким оголошено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). За інформацією, яка надійшла до Мінекономрозвитку від СБУ, під час перебування на посаді директора підприємства Віктор Мова разом з іншими посадовими особами з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн гривень, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 384,4 м кв., оздоровчий табір та інші активи на користь юридичної особи, засновником якої є родич Мови.

При цьому Фонд державного майна України своїм листом від 18 травня 2018 року поінформував, що в період з 1 січня 2000 року не надавав передбачених вимогами нормативно-правових актів погоджень на відчуження державного майна, яке перебувало на балансі ДП “Електронмаш”. Також за отриманою від СБУ інформацією колишнє керівництво ДП “Електронмаш” регулярно проводило закупівлі товарів та послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами в одних і тих самих приватних структур, пов'язаних з Мовою, заявили у Мінекономрозвитку.

Крім того, з початку роботи комісією з проведення інвентаризації майна і зобов'язань ДП «Електронмаш» було встановлено факт знищення частини бухгалтерської документації, а також електронних носіїв інформації, які мали бути досліджені під час інвентаризації, підкреслили у відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-