Український виробник маркував данську червону ікру як “Камчатка” та “Сахалин”

Український виробник маркував данську червону ікру як “Камчатка” та “Сахалин”

Укрінформ
Київське територіальне відділення Антимонопольного комітету вказало ПП «СВ-Імпекс Ко» на необхідність припинити порушення у вигляді поширення неправдивої інформації на етикетках продукції.

Про це Укрінформу повідомили в юридичній компанії ADS Legal Group.

Виробник маркував закуплену в Данії та США червону ікру позначками, що створювали враження про російське походження продукту.

"Київське тервідділення АМКУ надало обов’язкові для розгляду рекомендації виробнику продукції «Ікра червона лососева зерниста». Так, як з’ясували у відомстві, ПП «СВ-ІМПЕКС КО», яке і здійснює виробництво продукції «Ікра червона лососева зерниста», на упаковках товару розміщує написи та малюнки, які вказують на місце походження продукту та можуть ввести в оману споживачів, зокрема, зображено: півострів Камчатка, острів Сахалін, затока Аніва та розміщено написи «Камчатка», «Сахалин», «Анива», «Курильская гряда», «Парамушир» тощо, що знаходяться на території Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Однак, як встановило тервідділення АМКУ, починаючи з вересня 2016 року до сьогодні підприємство виготовляє та реалізує «Ікру червону лососеву зернисту» в асортименті із сировини, яка не має стосунку до географічних місць, зазначених на етикетках. Натомість суб’єкт господарювання має укладені договори на імпорт сировини (ястика форелі та горбуші), з якої вироблялась та виробляється вказана продукція, з такими країнами, як Данія та США.

Читайте також: Бізнесмен розповів про шлях української ікри на європейський стіл

Зазначається, що ПП «СВ-ІМПЕКС КО» не надано відомству належних доказів щодо правомірності розміщення на етикетках упаковок продукції зображень: півострова Камчатка, острова Сахалін, затоки Аніва, а також позначень (написів): «Дары камчатки», «Сахалинка», «Камчатка», «Анива», «Камчатская», «Огни Камчатки», «Курильская гряда», «Парамушир» тощо, тобто, які мають вказівку на певні географічні об'єкти та свідчать про походження сировини, з якої виготовляється продукція.

А оскільки, вказує орган Комітету, споживачам властиво робити вибір саме на користь тих товарів, які мають відношення до місць географічного походження відповідного товару (наприклад, шотландський віскі, французьке шампанське, сири, італійські спагеті тощо), то такі дії можуть призвести до того, що підприємство отримає неправомірні переваги на відповідному ринку.

"Таким чином, Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ПП «СВ-Імпекс Ко» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, у вигляді поширення неправдивої інформації на етикетках упаковок продукції, шляхом приведення оформлення етикеток у відповідність до вимог законодавства. Про результати розгляду рекомендацій підприємство має повідомити відомство у тримісячний строк з дня їх отримання", - зазначили в ADS Legal Group.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-