Експерти назвали ризики для економіки України на три роки наперед

Експерти назвали ризики для економіки України на три роки наперед

Укрінформ
Валовий внутрішній продукт в Україні зросте на 3 відсотки у 2019 році, на 3,1 відсотка - у 2020 році і на 3,9 відсотка - у 2021 році.

Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України з посиланням на черговий випуск консенсус-прогнозу провідних фахівців в сфері макропрогнозування.

"Так, експерти, що взяли участь в обговоренні макроекономічного прогнозу, очікують зростання ВВП на рівні 3,1% за підсумками 2018 року, 3% - у 2019 році, 3,1% - у 2020 році і 3,9% - у 2021 році", - йдеться у повідомленні.

Також експерти прогнозують скорочення зростання споживчих цін (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) на рівні 9,5% у 2018 році, 7,4% - у 2019 році, 6% - у 2020 році і 5% - у 2021 році.

Було також виокремлено головні ризики для економіки України на період по 2021 рік включно.

Зовнішні ризики: неотримання запланованого фінансування від МВФ, дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталу, посилення гібридних загроз національній безпеці України, зокрема, активне військове протистояння на сході країни.

Внутрішні ризики: посилення девальваційних тенденцій на валютному ринку, недостатньо швидке проведення реформ, збереження низької кредитної активності комерційних банків.

Зазначається, що за результатами дискусії Мінекономрозвитку опублікувало черговий випуск "Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз" (вересень 2018), який доступний на офіційному сайті міністерства.

У дискусії брали участь представники Мінекономрозвитку, Мінфіну, НБУ, Держстату, Представництва МВФ в Україні, Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки, ДННУ «Академія фінансового управління», ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інституту еволюційної економіки, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва НАН України, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Федерації профспілок України, UNIDO та ЮНІСЕФ в Україні.

Читайте також: Маркарова: Борг - найбільший виклик бюджету-2019

Як відомо, консенсус-прогноз - це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, які розраховані як медіана на основі експертних оцінок учасників опитування провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-