Коболєв порівняв борги обласних постачальників Нафтогазу з траншем МВФ

Коболєв порівняв борги обласних постачальників Нафтогазу з траншем МВФ

Укрінформ
Газозбутові та обласні газопостачальні компанії заборгували групі компаній "Нафтогаз України" близько 49 млрд гривень, або 1,7 мільярда доларів.

Про це на засіданні парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ці компанії просто відбирають газ із системи, з нами не розраховуються, але жодних прав у відносинах з ними ми не маємо. Це приблизно 1,7 млрд дол. США - один транш МВФ, за який  бореться наш уряд. Якби ці гроші були у НАК "Нафтогаз України", ми б заплатили їх у вигляді дивідендів, можливо, цей транш був би не настільки потрібен", - зазначив Коболєв.

За його словами, поточна заборгованість газзбутів та облгазів становить 49 млрд грн.

Голова Нафтогазу наголосив, що у газзбутів та облгазів відсутня будь-яка аудована звітність.

"Тобто, на ринку існує група компаній, вона відбирає газ на мільярди доларів. Ніхто не розуміє, як вони витрачають кошти та кому постачають газ. Жоден незалежний аудитор не може цього зрозуміти, як і учасники ринку", - зазначив Коболєв.

Читайте також: Коболєв розказав про "газовий" компроміс Кабміну з МВФ

Він додав, що потенційні маніпуляції із газом виникають насамперед через відсутність бази абонентів.

"1,7 млрд дол. (заборгованості - ред.) є наслідком маніпуляцій, хоча там є і об'єктивні причини, безлімітний відбір газу тепловиками. Але все це неможливо перевірити", - висловив думку голова НАК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-