У Нацбанку сказали, коли держмонополії зможуть вийти на відкриті ринки

У Нацбанку сказали, коли держмонополії зможуть вийти на відкриті ринки

Укрінформ
Державні монополії в Україні мають проблеми з фінансуванням, оскільки зовнішні ринки для них закриті через ряд проблем.

Про це під час Ukrainian Financial Forum 2018 заявила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Що робити держмонополіям? Де вони обслуговуватимуться? Де отримуватимуть фінансування? Зовнішні ринки для них закриті: у цих компаній є проблеми з обслуговуванням боргів", - сказала представник НБУ.

За словами Рожкової, на сьогодні держмонополії мають єдину можливість фінансування - обслуговування в держбанках. У той же час, за словами Рожкової, Україна вже зіткнулася з ситуацією, коли інвестор, який претендує на приватизацію державного Укргазбанку, висунув умову до структури його активів - зменшити баланс банку на частку державних монополій.

"Будь-який приватний інвестор висуває вимоги до структури активів. Що стосується Укргазбанку, який зараз розвивається як еко-банк, інвестори хочуть, щоб баланс банку був зменшений на частку державних монополій. Не секрет, що держмонополії обслуговуються і кредитуються в держбанках", - сказала Рожкова.

Читайте також: Реальний ВВП України у ІІ кварталі зростав швидше за очікування Нацбанку

За її словами, вихід з цієї ситуації полягає в створенні незалежних наглядових рад у держмонополіях, які сформують стратегії розвитку цих компаній. Це дасть змогу держмонополіям вийти на зовнішні ринки і вирішити проблеми з фінансуванням.

"Після того, як держмонополії отримають незалежні наглядові ради, будуть сформовані стратегії розвитку цих компаній. Тоді ці компанії зможуть вийти на відкриті ринки, залучати фінансування, організовувати конкурси, а не використати єдину можливість - обслуговування в держбанках", - заявила Рожкова.

Як повідомлялося, 20-21 вересня в Одесі проходить п'ятий щорічний Український фінансовий форум - Ukrainian Financial Forum 2018. За словами партнера інвестгрупи ICU(співорганізатора Ukrainian Financial Forum 2018, - ред.) Макара Пасенюка, основним лейтмотивом обговорень першого дня стала роль держави у стимулюванні прямих інвестицій. І головний висновок дискусій полягав в тому, що приватний сектор поки що не в змозі залучити необхідну кількість інвестицій для того, щоб змінити траєкторію зростання української економіки. Тільки активна роль держави в створенні інвестиційних активів може цьому зарадити.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-