На конкурсі визначили управителя двох ТЕЦ, арештованих за клопотанням НАБУ

На конкурсі визначили управителя двох ТЕЦ, арештованих за клопотанням НАБУ

Укрінформ
Управителем цілісних майнових комплексів «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» обрано ПП «Гарант Енерго М». 

Про це інформує прес-служба Національного антикорупційного бюро.

«Управителем цілісних майнових комплексів «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» обрано ПП «Гарант Енерго М». Такими є результати конкурсу, проведеного АРМА (Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів – ред.) у порядку, встановленому законодавством про державні публічні закупівлі», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 16 січня 2018 року детективи НАБУ спільно з працівниками СБУ затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для  виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

Однак, як встановили детективи, понад 300 млн куб. м «пільгового» газу, Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок» – її поставили за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.

Читайте також: Тарифна комісія очікує аукціони для об'єктів "зеленої" генерації ближчим часом

Внаслідок таких дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок цієї «схеми».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-