"Технічна помилка" для реєстраторів: Мін'юст змінив механізм їх дій

Укрінформ
Міністерство юстиції на технічному рівні запровадило механізм, який не дозволяє реєстратору вчинювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати закон. 

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, повідомляє прес-служба відомства.

«Тому ми вирішили використати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну чи ненавмисну помилку. Тобто тепер реєстратор на технічному рівні не зможе здійснити реєстраційну дію не у своїй області, бо, якщо він спробує це зробити, на екрані з'явиться напис «технічна помилка» і натиснути кнопку буде неможливо», - сказала Сукманова.

За її словами, до антирейдерської комісії Мін'юсту надходить багато скарг, коли у порушення вимог закону реєстратори вчиняють реєстраційні дії за межами своєї юрисдикції, тобто поза межами області. 

«Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об'єкти нерухомості у Києві чи Дніпрі. Так бути не може!», - наголосила заступник міністра.

Вона зазначила, що на такі дії Мін'юст реагував шляхом відключення реєстраторам доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки недобросовісні реєстратори все одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось це робив несвідомо, а хтось - спеціально.

«Ми не можемо вмовити й переконати всіх реєстраторів, що потрібно працювати відповідно до закону, тому ми й надалі будемо застосовувати технічні рішення, щоб захистити права власності громадян і представників бізнесу», - наголосила Сукманова. 

Читайте також: Стрілянина на елеваторі: в агрофірмі розповіли деталі кривавого рейдерського захоплення

Заступник міністра додала, що  на черзі - автообмін даними між реєстрами Мін'юсту і єдиним реєстром судових рішень для того, щоб унеможливити реєстрацію на основі підроблених рішень судів, випадки яких зараз часто зустрічаються.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-