Урожай зернових цьогоріч буде більшим, ніж очікувалося - Мінагро

Урожай зернових цьогоріч буде більшим, ніж очікувалося - Мінагро

Укрінформ
Мінагро збільшує прогноз урожаю зернових у 2018 році до 63,1 млн тонн - на 1,1 млн тонн. 

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

“Отже, ми коригуємо нашу попередню оцінку (60 млн тонн +) у бік збільшення та очікуємо, що врожай складе 63,1 млн тонн. Зростання забезпечить група пізніх зернових. Погодні умови були далекі від оптимальних, проте втрати носили фрагментарний характер і в підсумку ми маємо гідне співвідношення продовольча пшениця/фураж на рівні 60/40”, - написав Мартинюк.

За його словами, прогноз експорту зерна також збільшено – до 42 млн тонн. 

Як повідомляв Укрінформ, для зберігання балансу споживання та експорту українського зерна, Мінагро разом з учасниками зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР (укладається з 2011 року). Наразі в Меморандумі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн та до 8 млн тонн фуражу. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці складає 4,5 млн тонн.

Читайте також: Експорт української цибулі в новому сезоні зріс в 17 разів

Станом на 11 вересня аграріями було намолочено 35,5 млн тонн зернових та зернобобових культур з площі 10,2 млн га або 69% до прогнозу при врожайності 34,8 ц/га.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-