Держагентство підтримує скасування нового податку на лісові землі

Держагентство підтримує скасування нового податку на лісові землі

Укрінформ
Державне агентство лісових ресурсів України підтримує пропозицію щодо необхідності скасування нового податку на лісові землі.

Про це повідомляється на сайті Держлісагентства. 

"Такої системи оподаткування, як передбачено даною поправкою (до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України - ред.), з урахуванням решти податків, що вже сплачуються, немає в ЄС та розвинених країнах світу. У зв'язку з цим до керівництва держави звернулися науковці, громадська рада при Держлісагентстві, Всеукраїнська громадська організація «Товариство лісівників України», асоціація «Меблідеревпром», Українська асоціація деревообробного обладнання та Українське товариство мисливців і рибалок", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що підписанти звернення пропонують скасувати внесені зміни до законодавства, а для виправлення ситуації прийняти необхідні для розвитку лісового господарства законопроекти.

«Вважаємо, що створення фонду фінансування лісового господарства згідно з Указом Президента України №381/2017 від 21 листопада 2017 р. та проектів законів «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8239; «Про внесення змін до пункту 256.3 статті 256 Податкового кодексу України (щодо фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8240; «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (щодо фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8246; «Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8238 могло б вирішити питання фінансування здійснення комплексу заходів з охорони, захисту, розширеного відтворення лісів півдня та сходу, а до місцевих бюджетів можна направити 100% плати за спеціальне використання лісових ресурсів», - наголошується у зверненні.

Держлісагентство підтримує зазначені пропозиції науковців і громадськості.

У відомстві застерігають, що в деяких областях місцеві громади вже почали приймати рішення щодо максимального (5% нормативної вартості 1 га лісових земель) відсотку сплати нового податку. 

Читайте також: Новий податок на лісові землі призведе до здорожчання деревини - Держагентство

У зв'язку з цим Держлісагентство звертається до народних депутатів з проханням створити робочу групу в парламенті для швидкого напрацювання необхідних змін.

Як повідомляв Укрінформ, Законом від 10 липня 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України. 

Зміни було внесено до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України. За оцінкою Держлісагентства, при застосуванні нових норм, окрім рентної плати, передбачається ще один податок на всі лісові землі: фактично йдеться про подвійне оподаткування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-