Новий податок на лісові землі призведе до здорожчання деревини - Держагентство

Новий податок на лісові землі призведе до здорожчання деревини - Держагентство

Укрінформ
Новий податок на ліс згідно з прийнятим 10 липня 2018 року законом призведе до здорожчання у 1,5-2 рази деревини, а отже, й до зупинки більшості деревообробних підприємств в Україні.

Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.

"Законом України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зміни вносяться до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України. 

"При застосуванні нових норм, окрім рентної плати, передбачається на всі лісові землі ще один податок (фактично це подвійне оподаткування)", - наголошують у відомстві.

У Держлісагентстві прогнозують, що введення нового податку призведе до оподаткування земель, які знаходяться в стадії створення деревостанів (незімкнуті лісові культури, зруби, прогалини) або на яких зростають насадження до 40-річного віку і в яких неможливо отримати деревину, придатну для реалізації (вигідніше вирощувати сільськогосподарські культури, аніж ліс).

Також оподатковуватимуться всі захисні ліси південних і східних областей Степової та Лісостепової зон, ліси з обмеженим лісокористуванням (в заказниках регіонального і місцевого значення, інших об'єктах природно-заповідного фонду).

За прогнозом фахівців, внаслідок запровадження нового податку щонайменше у 1,5-2 рази здорожчає деревина, що реалізується на ринку; "через високу вартість деревини більшість підприємств деревообробної промисловості будуть зупинені, а тому припинять роботу й лісогосподарські підприємства". Також виникає ризик збільшення інтенсивності рубок, що може негативно вплинути на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біорізноманіття в лісах, попереджають фахівці. До того ж значно збільшиться вартість утримання мисливських господарств.

За прогнозом, при загальному обсязі реалізації майже 14 млрд грн за 2017 рік, загальна сума податків та інших обов’язкових платежів підприємств лісового господарства становить понад 5 млрд гривень. 

"Додатковий земельний податок прибавить до цієї суми від 3 до 10 млрд грн, залежно від рішення місцевих громад", - вважають у Держлісагентстві.

Читайте також: Україна за І півріччя експортувала товарів і послуг до ЄС на $11,2 мільярда

У відомстві нагадали, що за попередньою системою оподаткування справлявся податок за лісові землі, як складова рентної плати. Об'єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів була заготовлена деревина в деревостанах понад 40 років та другорядні лісові матеріали, побічні лісові користування та використання корисних властивостей лісів (рекреація, спорт, оздоровлення тощо). При цьому сума податку у лісах Державного агентства лісових ресурсів України становила 900 млн грн, з яких 50% вносилися до державного бюджету, а 50% -до місцевих. Складовою цього податку був і земельний податок.

Чистий земельний податок надходив до місцевого бюджету, обраховувався на нелісові землі, що є в складі земель лісогосподарського призначення, на яких розміщені сільськогосподарські угіддя, споруди і адмінбудівлі підприємств лісового господарства, лінії електропередач тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-