В Україні за програмою гуманітарного розмінування в обіг повернули понад 15 000 гектарів сільгоспземлі - експерт

В Україні за програмою гуманітарного розмінування в обіг повернули понад 15 000 гектарів сільгоспземлі - експерт

Укрінформ
У програмі гуманітарного розмінування залучено близько 30 операторів; завдяки їй до продуктивного вжитку повернуто понад 15 тис. га сільськогосподарських земель.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда, передає кореспондент Укрінформу.

«Програма працює третій рік. У цьому році ми отримали вже 123 заявки на 22,9 тис. га. До прикладу, за минулих півтора року роботи програми надійшло заявок на розмінування 29 тис. га, тобто маємо помітне зростання запитів. Наразі та фермери, і оператори зрозуміли, як нею користуватися. Завдяки програмі вдалося повернути до продуктивного вжитку понад 15 тис. га сільгоспземель», - повідомив Байда.

За його інформацією, наразі участь у програмі беруть вже 29 операторів, які уклали 133 договори. Для фермерів цього року максимально спрощені умови участі у програмі – сьогодні усі організаційні питання взяв на себе Центр гуманітарного розмінування. Аграріям достатньо лише подати заявку.

Цього року участь у програмі дозволено брати одноосібникам.

«Це найменш захищені верстви фермерів, у яких невеличкі ділянки. Тепер вони також можуть подавати заявки, чим вони активно вже користуються. Крім того, додано можливість розмінування земель у складі Державного земельного банку, там величезна кількість забруднена», - розповів керівник центру.

Як підкреслив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Ігор Безкаравайний, від заснування програма зазнала суттєвих змін у бік спрощення для її учасників. Що сприяло нарощуванню темпів розмінування. Водночас представник Мінекономіки застеріг від занадто оптимістичних прогнозів щодо подальших обсягів розчищення земель.

«Ми пришвидшуємося, і темпи вивільнення територій у нас збільшуються. Але це не буде відбуватись завжди, і в якийсь момент нам треба готуватись до того, що цей темп буде падати. І це не через недостатню спроможність операторів чи техніки, або брак коштів. Ми обрали стратегію рухатися від найпростіших завдань до найскладніших, щоб повертати великі площі і починати якнайшвидше на них працювати. Дуже складні випадки потребуватимуть більше часу на проведення робіт», - зауважив Безкаравайний.

Щодо коштів, передбачених на ці роботи, то їх, на думку заступника міністра, має вистачити, але ледь-ледь.

Байда нагадав, що все гуманітарне розмінування в Україні відбувається за донорські кошти, які заходять в Україну за різними програмами. Основний інструмент, з яким працює уряд, це Ukraine Facilities – єдина програма з державним фінансуванням, яка дозволяє розміновувати українські землі.

Читайте також: Очищення сільськогосподарських земель в Україні є питанням глобальної продовольчої безпеки - турецький експерт

Як повідомлялося, Кабінет міністрів розширив програму компенсації вартості гуманітарного розмінування, включивши до неї Державний земельний банк, що дозволить ввести в безпечний обіг 7 тис. га державних сільгоспземель.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-