Болтон попереджає, що РФ може не дотримати обіцянки щодо транзиту газу

Болтон попереджає, що РФ може не дотримати обіцянки щодо транзиту газу

Укрінформ
Після побудови “Північного потоку-2” дном Балтійського моря Росія може відмовитися постачати законтрактовані обсяги газу до Європи через Україну, навіть незважаючи на попередні обіцянки. 

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, повідомляє кореспондент  Укрінформу.

“Якщо ”Північний потік-2” буде побудовано, то газопровід, який Росія зараз використовує через Україну, залишає Україну в ризикованій ситуації, що росіяни не будуть постачати достатні обсяги газу, навіть якщо вони зобов’язалися це робити, що вони не будуть жити згідно  зі своїми зобов’язаннями”, - сказав він.

Болтон також зазначив, що президент США Дональд Трамп, коли висловлює  стурбованість з приводу “Північного потоку — 2”, наголошує на економічній та стратегічній  важливості питання. Економічний аспект полягає у створенні глибокої залежності  від Росії у питаннях поставки газу до всієї Європи, стратегічний  - в “ефективній прив’язаності” до монопольного постачальника критично важливих енергоресурсів. “І тому стурбованість президента Трампа наступна: чому ви, Європа, добровільно ще більше прив’язуєте себе до російських енергопостачальників”, - наголосив він.

Читайте також: Санкції діятимуть, поки Росія не змінить поведінку — Болтон

Радник президента США з питань нацбезпеки  порадив альтернативний варіант для України та інших країн -   “знаходити інші джерела і ресурси природного газу”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-