На ProZorro відбувся перший успішний аукціон малої приватизації

На ProZorro відбувся перший успішний аукціон малої приватизації

Укрінформ
На ProZorro.Продажі у п'ятницю був проведений перший аукціон малої приватизації, на якому продано зерноток у Чернівецькій області. 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"Першим лотом, який був проданий на ProZorro.Продажі, став зерноток в Чернівецькій області, виставлений місцевою громадою. Комплекс нежитлових будівель було продано на прозорому аукціоні за 209 643 грн. До складу комплексу нежитлових будівель, який розташований в селі Черленівка Новоселицького району, входить прохідна, зерносклад, фуганочний та циркулярний цехи, колодязь тощо. Загальна площа об'єкта - 947,8 кв.м", - йдеться у повідомленні.  

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що минуло менше місяця з початку заведення перших об'єктів малої приватизації в систему, а оголошено вже більше 200 аукціонів. Лише на серпень призначено близько десятка, авторизовано 30 майданчиків. 

"І перший успішний аукціон доводить, що цікавість до прозорих продажів лотів малої приватизації дуже велика. Знаковим також є й те, що першим проданим лотом став саме регіональний об'єкт, який належить територіальній громаді, отже мала приватизація відкриває великі можливості регіонам", - підкреслив Нефьодов.

Читайте також: Roshen позбавив Київхліб права на "Казковий ключик"

У Мінекономіки також зауважили, що сьогодні відмінно спрацював механізм автоматичного оголошення повторного аукціону в рамках малої приватизації. Мова йде про аукціон з продажу нежитлового приміщення площею 44,7 кв. м у Львові.

"Згідно з правилами малої приватизації, якщо на аукціон ніхто не прийшов, то система автоматично оголошує повторний аукціон із вдвічі меншою стартовою ціною. Так і відбулося цього разу, а отже система чудово відпрацьовує всі нові процедури", - нагадав в.о. директора ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев. 

В систему ProZorro.Продажі в рамках малої приватизації вже заведно більше 800 об'єктів комунальної і державної власності. На основі цих реєстрів у системі формуються інформаційні повідомлення з чіткими датами і умовами проведення аукціонів.

Серед найближчих аукціонів малої приватизації - продаж нежитлового приміщення площею більше 600 кв. м в центрі Києва, на вул Павлівській, 4-8 (дата проведення - 28 серпня) та пакету акцій ДП “Укрпапірпром” (дата проведення аукціону - 30 серпня).

Відповідно до закону “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об'єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.

Запуск малої приватизації через систему ProZorro.Продажі відбувається за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (European Union Anti-Corruption Initiative, EUACI), найбільшої програми технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією.

ProZorro.Продажі - система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції у державних продажах. Система має дворівневу модель, в якій держава контролює базу даних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ, а також забезпечують якісний сервіс. Ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Успіх цього проекту залежить від залучення і співпраці золотого трикутника (уряду, бізнесу і громадянського суспільства).

Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) - це найбільша програма технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією, що розрахована на три роки. EUACI фінансується ЄС і спів-фінансується та впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-