Цьогоріч більш як удвічі зріс імпорт свинини в Україну - експерти

Цьогоріч більш як удвічі зріс імпорт свинини в Україну - експерти

Укрінформ
За сім місяців 2018 року на український ринок надійшло 12,2 тисячі тонн свинини з-за кордону. Особливо активізувався імпорт у липні. 

Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України».

"За сім місяців 2018-го на внутрішній ринок надійшло 12,2 тис. т свинини з-за кордону, зазначають аналітики Асоціації «Свинарі України», посилаючись на дані митної статистики ДФСУ", - йдеться у повідомленні. 

У грошовому вираженні імпорт свинини становив 22 млн дол. США. Це більш як удвічі перевищує обсяги надходження імпортної свинини у 2017 році.

Читайте також: В Україні дешевшають яйця, молоко і сало - Держстат

Аналітики АСУ зауважують, що цьогорічний експорт свинини вдесятеро менший, тож за підсумками січня-липня Україна «фінішувала» з від'ємним зовнішньоторговим сальдо, яке майже сягнуло двадцятимільйонної позначки у доларовому еквіваленті.

«За другий місяць літа завезли 30% сукупних обсягів імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Причинами такої активізації у липні було те, що на тлі меншої внутрішньої пропозиції свинини закупівельні ціни впродовж усього періоду перевищували бар'єрний рівень (цінова межа, при перевищенні якої надходження імпорту стає економічно обгрунтованим)», - коментують в АСУ.

Практично стільки ж становила вартість імпортованого до України свинячого жиру. Так, за аналізований період із країн ЄС надійшло 32,3 тис. тонн цієї продукції, що на чверть більше, ніж за аналогічний період минулого року.

В Асоціації зауважують, що частка витрат на імпорт свинини та свинячого жиру протягом січня-липня 2018 року перевищила 60% усіх витрат на імпорт м'яса та їстівних субпродуктів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-