Зарплати енергетиків зростуть із першого жовтня - Нацкомісія

Зарплати енергетиків зростуть із першого жовтня - Нацкомісія

9280
Укрінформ
НКРЕКП схвалила проекти рішень для збільшення заробітної плати працівників електроенергетичної галузі. Рівень заробітних плат зросте в середньому на 10,3 відсотка.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

"Сьогодні на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалено проекти рішень щодо перегляду структур та рівнів тарифів на виробництво, передачу, розподіл та постачання електричної енергії у зв'язку із збільшенням заробітної плати працівникам", - ідеться в повідомленні.

У Комісії зазначають, що рішення прийнято з метою збереження кваліфікованого кадрового потенціалу компаній та забезпечення надійної роботи Об'єднаної енергетичної системи України, а також забезпечення якісного та надійного електропостачання споживачам.  НКРЕКП зобов'язала енергокомпанії спрямувати збільшення фонду оплати праці на підвищення заробітної плати виробничо-технічного персоналу.

Розрахунок рівня заробітної плати здійснено відповідно до Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та виробництво електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 26.10.2015 № 2645.

Читайте також: "Тарифна" комісія призначила перевірку постачання газу на Одеський припортовий

Середньозважене зростання заробітної плати для працівників електроенергетичної галузі становитиме 10,3%.

"Зазначене рішення не призведе до збільшення тарифів на електричну енергію для населення", - запевняють у Комісії.

Як випливає з матеріалів до засідання НКРЕКП 7 серпня 2018 року, середньомісячна заробітна плата працівників енергопостачальних компаній у тарифах на 2018 рік була визначена на середньому рівні 8 590 грн, що на 15,9% більше від середньої заробітної плати по промисловості України за січень-жовтень 2017 року. В той же час, згідно з інформацією Держстату, середньомісячна заробітна плата у промисловості вже в травні 2018 року сягнула 9 387 грн. 

Підвищення зарплат із 1 жовтня стосуватиметься як працівників енергопостачальних компаній (до середньомісячного рівня у 9 443 грн), так і працівників ДП «НЕК «Укренерго», ТЕЦ, ПАТ «Укргідроенерго», ДП «НАЕК Енергоатом».

Фото: сайт НКРЕКП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-