"Тарифна" комісія призначила перевірку постачання газу на Одеський припортовий

Укрінформ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, призначила позапланову перевірку ПАТ «Одесагаз» та ТОВ «Всеукраїнська енергокомпанія» за зверненням АТ «Укртрансгаз».  

Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

"За результатами засідання, яке відбулося 7 серпня 2018 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), призначила позапланову перевірку ПАТ «Одесагаз» та ТОВ «Всеукраїнська енерго компанія». Таке рішення було прийнято у результаті звернення АТ «Укртрансгаз» ще від 2 лютого 2018 року у зв'язку з порушенням зазначеними компаніями пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП від 16.02.2017 №201 у частині дотримання вимог Закону України «Про ринок природного газу», а також недотримання вимог Кодексу ГТС щодо надання фінансового забезпечення (див. Заяву Укртрансгазу до НКРЕКП про здійснення заходу державного контролю від 12.02.2018)", - йдеться у повідомленні Укртрансгазу.

Читайте також: Суди розглядають 25 справ про борги за транспортування газу - Укртрансгаз

В Укртрансгазі нагадують, що ТОВ «Всеукраїнська енергокомпанія», яке в грудні 2017 року виграло конкурс на використання потужностей Одеського припортового заводу на давальницьких умовах, не забезпечило ОПЗ достатнім обсягом природного газу. Зі свого боку, ОПЗ, порушуючи Правила постачання природного газу, не контролював рівень власного споживання та самостійно не припинив споживання газу навіть після того, як обсяг його власного споживання фактично перевищив підтверджені для транспортування обсяги природного газу.

Також відповідні заходи, на порушення Кодексу ГРМ, не були вжиті оператором газорозподільчих мереж - ПАТ «Одесагаз», на території ліцензійної діяльності якого перебуває ОПЗ. Коли Укртрансгаз звернувся до Одесагазу, на мережах якого знаходиться ОПЗ, з проханням припинити подачу/розподіл природного газу для цього споживача, Одесагаз надіслав формальну відмову.

Укртрансгазом було прийнято рішення звернутися до НКРЕКП та Національної поліції України.

Наразі в компанії очікують рішення регулятора щодо проведення перевірки та з'ясування всіх обставин, пов'язаних із газопостачанням ОПЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-