В Укрзалізниці відповіли на закиди щодо купівлі товарів в Росії

В Укрзалізниці відповіли на закиди щодо купівлі товарів в Росії

Укрінформ
Директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев наголошує, що питання імпортозаміщення товарів російського походження має вирішуватися на загальнодержавному рівні, зокрема шляхом законодавчих змін.

Про це він сказав в Укрінформі під час прес-конференції "Корупція і залізниця 2017-2018".

«Протягом всього цього часу, а вже скоро тридцять років буде (незалежності України - ред.), майже нічого не було зроблено для стимулювання імпортозаміщення. «Укрзалізниця» не може працювати за всю державу в цілому. Ми не є регулюючим органом, ми не встановлюємо правил функціонування ринку, ні закупівель. Ми функціонуємо в тому правовому полі, в якому воно є», - підкреслив Рязанцев.

Водночас він зазначив, що діюче законодавче поле не дозволяє відмовити в участі у торгах на основі країни походження.

 «Будемо говорити відверто - це не є питання «Укрзалізниці». Тому що не має на сьогоднішній день законодавчого права учаснику, який звернувся  на міжнародні торги відмовити на основі походження з тієї чи іншої країни. Це питання нормальної позиції державної влади і законодавства», - сказав фінансовий директор ПАТ.

Рязанцев також звернув увагу на ріст імпорту товарів з Росії в цілому за минулий рік та 6 місяців цього року.

Окрім того, відповідаючи на питання стосовно закупівлі у “Российские железные дороги” значків "Почетный железнодорожник", він зазначив, що не володіє інформацією, чи отримала «Укрзалізниця» відповідь Міністерства інфраструктури на своє звернення щодо перегляду порядку участі в угоді, яким регламентується порядок присвоєння цього знаку.

Читайте також: В Укрнафті заявили про зупинку 47 свердловин через відсутність цистерн

Як повідомлялося, раніше Громадська організація «Залізниця без корупції» наголошує на недостатній роботі Укрзалізниці у напрямку імпортозаміщення російських залізничних товарів, обсяг закупівлі яких у 2017 році становив 2,2 млрд грн.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов, коментуючи намір ПАТ «Укрзалізниця» закупити в Росії знаки «Почетный железнодорожник», заявив, що повинна бути не лише моральна, а й кримінальна відповідальність за фінансову підтримку країни-агресора у випадку, коли в Росії закуповуються речі, які можуть вироблятися в Україні.

Раніше перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов повідомив, що ПАТ «Укрзалізниця» придбала по прямому договору без тендера у «Российские железные дороги» значки «Почетный железнодорожник» у футлярі на суму 181 927 рублів (96 штук).

Пізніше в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов доручив зупинити процедуру закупівлі знаків «Почетный железнодорожник».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-