Нафтова справа на 7,5 мільярда: до судового процесу приєдналося НАБУ

Нафтова справа на 7,5 мільярда: до судового процесу приєдналося НАБУ

1285
Укрінформ
НАБУ приєдналося до судового процесу між Кабінетом міністрів та ТОВ "Інсігнія Резорт" щодо визнання недійсним зобов’язання отримувати на умовах передоплати нафту, добуту ПАТ "Укрнафта".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"НАБУ приєдналося до судового процесу між Кабінетом міністрів України та ТОВ "Інсігнія Резорт" з приводу визнання недійсним зобов’язання отримувати на умовах передоплати нафту, добуту ПАТ "Укрнафта". У такий спосіб НАБУ намагатиметься не допустити ситуації, за якої може бути втрачено шанс компенсувати збитки державним інтересам в розмірі близько 7,5 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

В антикорупційному відомстві пояснили, що йдеться про спробу ТОВ "Інсігнія Резорт" скасувати та визнати недійсними окремі положення "Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу", які зобов’язують компанії з державною часткою 50%+1 акція постачати сировину за результатами таких аукціонів на умовах передоплати.

Так, упродовж 2015 року низка компаній отримала від ПАТ "Укрнафта" близько 1 млн тонн нафти з відтермінуванням сплати до кінця 2015 року, для чого до підписаних договорів були укладені додаткові угоди, що суперечило Порядку. За поставлену нафту компанії так і не розрахувалися, що спричинило збиток державним інтересам в особі ПАТ "Укрнафта" (50%+1 акція належать державі) в розмірі майже 7,5 млрд грн.

НАБУ у 2016 році за наведеними фактами відкрило кримінальне провадження. В результаті активних слідчих та процесуальних дій у 2017 році деякі комерційні компанії-отримувачі нафти добровільно відшкодували ПАТ "Укрнафта" понад 51,7 млн грн.

Читайте також: Укрнафта шукає міжнародних партнерів для розробки нових ділянок

"На тлі цих подій у лютому 2018 року ТОВ "Інсігнія Резорт", яке взагалі не брало участь у закупівлях нафти в ПАТ "Укрнафта", звернулося до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) з позовом до Кабміну, в якому, з-поміж іншого, просило визнати незаконними вимоги постанови КМУ, що запровадила відповідний Порядок, щодо можливості постачання сировини тільки на умовах повної передоплати", - зазначається у повідомленні.

Уточнюється, що того ж місяця ОАСК, а в червні і Київський апеляційний адміністративний суд (КААС), задовольнили позов ТОВ "Інсігнія Резорт".

У НАБУ поінформували, що в липні 2018 року Кабмін подав до Верховного суду касаційну скаргу на рішення КАСС, до якої приєдналося НАБУ. Верховний суд відкрив провадження у справі та зупинив виконання рішень ОАСК та КААС на період розгляду касаційної скарги Кабміну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-