Зубко стурбований станом розрахунків за газ підприємств теплокомуненерго

Зубко стурбований станом розрахунків за газ підприємств теплокомуненерго

727
Укрінформ
Ситуація  із розрахунками підприємств теплокомуненерго за спожитий газ залишається незадовільною. 

Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час селекторної наради щодо підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років, повідомляє Урядовий портал.

"Загальна картина щодо розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий газ і електроенергію покращилася за останній місяць на 4%. Але ситуація досі залишається вкрай незадовільною. Це, в першу чергу, вплине на отримання номінації від НАК «Нафтогаз» у вересні, коли фінансова дисципліна по розрахунках підприємств має вийти на рівень не менш як 90%", - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, областями-лідерами з розрахунків є Черкаська, Львівська, Полтавська, Донецька області і м. Київ, хоча "стан розрахунків у столиці і досі залишається на низькому рівні". Критична ситуація з розрахунками на теплопостачальних підприємствах у Рівненській (58%), а також Хмельницькій, Івано-Франківській, Вінницькій і Київській областях, де стан розрахунків складає менш як 73%. 

Віце-прем’єр-міністр окремо порушив питання щодо смт Коцюбинське (Київська область), м. Сміла (Черкаська область) і м. Шепетівка (Хмельницька область), де рівень розрахунків за газ є вкрай низьким.

«Я можу зрозуміти, що дуже не просто вирішуються питання передачі власності або відновлення стабільної роботи систем критичної інфраструктури. Але в тій ситуації, яку ми побачили сьогодні по цих містах при наявності субсидій і пільг від держави, коштів від бюджетних установ і розрахунків від комерційних установ, до сих пір залишається актуальним питання по сплаті за газ. Тому я звертаюсь до голів ОДА (з  вимогою - ред.) взяти під контроль ситуацію по цих містах. Це маленькі міста, в яких люди відчувають себе в небезпеці, особливо в опалювальний період», - підкреслив Зубко.

Читайте також: Підготовка до опалювального сезону відстає від графіка - Зубко

Окремо урядовець доручив заступнику голови Київщини провести в області засідання штабу з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання надзвичайним наслідкам безпосередньо у Коцюбинському. 

«Місто, яке на сьогодні має на рахунках - 32 млн грн, взимку може опинитися без опалення за рахунок накопичених боргів. Додатково потребує вирішення питання водопостачання у місті. Тож прошу ОДА взяти цю ситуацію під контроль», - заявив віце-прем’єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-