OОН знизила світові прогнози виробництва зернових

OОН знизила світові прогнози виробництва зернових

1357
Укрінформ
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) знизила світові прогнози виробництва зернових на тлі різкого скорочення перехідних запасів в сезоні 2018-2019 років. Зокрема, прогнозуються більш низькі види на урожай пшениці, кукурудзи і ячменю в Україні.

Про це йдеться в щомісячному огляді попиту та пропозиції зернових від FAO, повідомили Укрінформу в прес-службі організації.

"Останні дані, як і раніше, вказують на очікуване зниження обсягів виробництва зернових у 2018 році та пропозиції зерна в майбутньому сезоні 2018-2019 років", - йдеться у дослідженні.

Це стане першим подібним зниженням за останні чотири роки.

Так, FAO прогнозує, що при збереженні сприятливих погодних умов протягом сільськогосподарського сезону 2018 року, обсяг виробництва зернових в світі в цьому році складе 2 586 млн т (включаючи рис в перерахунку на обрушений), що на 64,5 млн т (2,4 відсотка) менше, ніж у рекордному 2017 році. Дане зниження в порівнянні з показниками попереднього року пояснюється очікуваним зниженням обсягів виробництва кукурудзи.

Крім того, в 2018 році прогнозується зниження обсягів виробництва пшениці, в той час як виробництво рису може досягти нових максимальних значень. Поточний прогноз по зерновим був переглянутий у бік пониження на 24 млн т в порівнянні з його червневими значеннями внаслідок очікуваного скорочення виробництва пшениці в ЄС, а також більш низьких видів на урожай пшениці, кукурудзи і ячменю в Російській Федерації та Україні.

Наголошується, що якщо поточний прогноз співпаде з реальною ситуацією, то виробленого зерна виявиться недостатньо для задоволення очікуваного попиту в сезоні 2018-2019 років. Це стане першим подібним зниженням за останні чотири роки

"Якщо поточний прогноз співпаде з реальною ситуацією, то виробленого зерна виявиться недостатньо для задоволення очікуваного попиту в сезоні 2018-2019 років, і в результаті перехідні запаси зерна, накопичені за попередні п'ять років, знизяться до 749 млн т, тобто на 7 відсотків у порівнянні з рівнем початку сезону. При поточних темпах споживання і прогнозованому обсязі виробництва співвідношення запасів до споживання може скоротитися з 30,6 відсотка в сезоні 2017-2018 років до 27,7 відсотка в сезоні 2018-2019 років. Це стане першим подібним зниженням за останні чотири роки, хоча воно і не настільки масштабне, як рекордне падіння до 20,4 відсотка, зафіксоване в сезоні 2007-2008 років", - зазначають в FAO.

Читайте також: Україна минулого маркетингового року експортувала зерна на $6,4 мільярда

Як очікується, серед основних зернових культур найбільше скоротяться запаси кукурудзи. Крім того, прогнозується зниження запасів пшениці та кукурудзи, в той час як запаси рису продовжать рости третій сезон поспіль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-