Вітренко назвав пропозицію, з якою Нафтогаз їде на переговори з Газпромом

Вітренко назвав пропозицію, з якою Нафтогаз їде на переговори з Газпромом

Укрінформ
Нафтогаз на перемовинах з Газпромом, що пройдуть днями у Берліні, обговорить питання транзиту після 2020 року.

Про це в інтерв'ю "Новому времени" сказав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"На рівні керівників ми вже відносно багато часу не спілкувалися, але маємо зустрітися 17 липня у Берліні на тристоронніх переговорах. До цього часу останній раз ми спілкувалися у квітні, мені здається, я проводив зустріч з Мєдвєдєвим - це заступник голови Газпрому", - сказав представник Нафтогазу.

Вітренко наголосив, що НАК їде на перемовини з головною пропозицією: застосувати європейські правила щодо транзиту російського газу через територію України.

"Ми говоримо для того, щоби не сперечатися, наскільки наші пропозиції є обгрунтованими, щоби нас ніхто не звинувачував у тому, що українці щось не зрозуміли, що хочуть тощо. Проста і найбільш зрозуміла всім у світі, бо це вже міжнародні перемовини, позиція полягає у тому, що ми говоримо: за тими ж правилами, за якими Газпром працює у Європі, ми наполягаємо, щоби Газпром працював і в Україні. Це стосується всього: і тарифів на транзит газу, і бронювання потужностей, і обміну даними, все-все-все як в Європі, так і у нас", - сказав Вітренко.

Читайте також: Газпром винен Нафтогазу вже понад $2,6 мільярда - Вітренко

Він зазначив, що у Берліні Нафтогаз очікує домовитися щодо транзиту після 2020 року.

"Ми вимагаємо перегляду транзитної ставки у бік підвищення через арбітраж, ми нещодавно подали позов на майже 12 мільярдів доларів і вимагаємо дуже суттєвого підвищення транзитної ставки, але це на період на 2018-2019 років. У Берліні основною темою перемовин буде транзит після 2020 року. І після 2020 року, ми говорили і говоримо, що транзитна ставка буде навіть нижчою, ніж є зараз за контрактом", - додав Вітренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-