Рахункова палата перевірить ефективність використання коштів на ремонті доріг - 16.07.2018 12:24 — Новини Укрінформ
Рахункова палата перевірить ефективність використання коштів на ремонті доріг

Рахункова палата перевірить ефективність використання коштів на ремонті доріг

641
Ukrinform
У Рахунковій палаті на початку осені перевірять ефективність використання бюджетних коштів на капітальний ремонт доріг державного значення. Під перевірку потраплять дороги Дніпропетровської, Хмельницької та Закарпатської областей.

Про це повідомляється в прес-релізі Рахункової палати, що є в розпорядженні Укрінформу. 

«Рахункова палата цього року перевірить ефективність використання бюджетних коштів на капітальний ремонт доріг державного значення.  Зокрема, перевірки очікують на дороги Дніпропетровської, Хмельницької та Закарпатської областей. Аудит розпочнеться вже на початку осені», - йдеться в повідомленні.

У Рахунковій палаті зазначають, що перелік цих областей зумовлений низкою чинників. Зокрема, на ремонт був виділений значний обсяг коштів, існують проблеми з вибором підрядників, а також є неефективний розподіл бюджетних коштів та розпорошення їх на невеличкі ділянки.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан зазначив, що наразі це перший аудит щодо ефективності витрачання коштів на ремонтні роботи, а згодом будуть перевірені дороги і в інших областях.

«Важливим є не лише обсяг відремонтованих доріг, а й якість ремонту. Дуже часто дороги ремонтуються лише «на папері». За документами відремонтували капітально, а по факту - латали ями. І знову за кошти платників податків повторно починають ремонтувати ту саму ділянку. Рахункова палата відстоюватиме кожну гривню, яка витрачається з кишень українців», - сказав Пацкан.

За його словами, підрядники, які проводять ремонтні роботи, мають нести персональну відповідальність за якість ремонту та надавати відповідні гарантії. 

«У разі пошкодження дорожнього покриття вони повинні виправляти недоліки власним коштом, а не коштом державного чи місцевих бюджетів. І Рахункова палата відстоюватиме кожну гривню, яка витрачається з кишень українців на фінансування тих чи інших проектів», - зауважив Пацкан.

Читайте також: Уряд розробить нові правила для туроператорів - Омелян

До проведення аудитів Рахункова палата планує долучити експертів FIDIC, що здійснюють незалежний контроль в сфері будівництва. Її представником в Україні є Асоціація Інженерів-Консультантів України. Експертиза за стандартами та принципами FIDIC має посилювати об'єктивність аудитів щодо ефективності використання бюджетних коштів при будівництві, реконструкції, капітальних та поточних ремонтах об'єктів інфраструктури

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>