У Європарламенті представили проект енергомосту

У Європарламенті представили проект енергомосту "Україна-ЄС"

1830
Укрінформ
Голова комітету Верховної Ради з питань ПЕК Олександр Домбровський та президент "Енергоатому" Юрій Недашковський представили в Європарламенті проект енергетичного мосту "Україна - ЄС" та проект добудови ХАЕС.

Про це повідомляє прес-служба ДП "НАЕК "Енергоатом". 

"Голова Комітету ВР з питань ПЕК Олександр Домбровський та президент Енергоатома Юрій Недашковський представили в Європарламенті енергоміст "Україна – ЄС" та проект добудови ХАЕС", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 10 липня в Європарламенті було представлено доповідь про стан реформ у енергетичному секторі України.

"Український енергетичний сектор має найбільший енергетичний потенціал у Центральній Європі - це 55,4 тис. МВт встановленої потужності. Найбільша європейська електростанція знаходиться в Україні. Майже 56 відсотків виробництва енергії в Україні відбувається за рахунок ядерної енергетики. Україна також може зберігати близько до 31 млрд. куб. м газу. Україна звертається із закликом почати спільну роботу щодо створення енергетичного хабу в Центральній Європі", - підкреслив у своєму виступі Домбровський.

За його словами, Україна в співробітництві з Польщею та країнами Балтії може побудувати енергетичний хаб, "який буде противагою диктатові російської енергетичної монополії". Саме тому Україна протягом трьох років здійснює програму повної синхронізації. Першим етапом цього процесу буде проект "Енергетичний міст "Україна - Європейський Союз".

"Суть проекту полягає в тому, що між Польщею та Україною знаходиться лінія 750 кВ. Транскордонна лінія, яка не працює вже протягом 24 років. Експлуатація цієї лінії була зупинена, коли Польща синхронізувала свою систему з Європейським Союзом, а Україна залишалася в російській системі. Лінія 750 кВ (Хмельницька АЕС - Жешув) є енергетичним активом вартісного та стратегічного значення для енергетичної безпеки регіону Центральної Європи. Сьогодні лінія електропередачі 750 кВ є символом ізоляції України у доступі до енергетичного ринку Європейського Союзу. Давайте змінимо цей стан речей і зробимо цю лінію символом енергетичної співпраці, до якої Україна закликає вже кілька років", - закликав Домбровський.

Нардеп повідомив, що цього літа буде оголошено тендер на реалізацію проекту "Енергетичний міст "Україна - Європейський Союз" на основі державно-приватного партнерства, а також запросив інвесторів до реалізації проекту.

Читайте також: Проект добудови блоків Хмельницької АЕС має стати пріоритетом Ради восени - депутат

Зі свого боку президент Енергоатома Юрій Недашковський вказав на те, що, використовуючи експортне електричне з'єднання Польщі, яке фінансується за рахунок ЄС, та гібридну електричну систему Литви, "Росія має всі шанси, починаючи з 2019 року, стати ключовим гравцем у регіоні".

"Своєчасна реалізація пілотного проекту "Енергетичний міст "Україна – ЄС" - єдина можливість Євросоюзу протистояти амбітним планам РФ та дати можливість Україні використати свій енергетичний потенціал", - зазначив він.

У зустрічі взяли участь депутати Європарламенту, представники енергетичного сектора, експерти галузі, а також представники Єврокомісії та Європейської асоціації операторів енергетичних систем.

Фото: www.energoatom.kiev.ua/

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-