Нафтогаз vs Газпром: Апеляційний суд відхилив безпідставні твердження росіян

Нафтогаз vs Газпром: Апеляційний суд відхилив безпідставні твердження росіян

Укрінформ
Шведський апеляційний суд переконався у безпідставності тверджень Газпрому щодо авторів транзитного рішення. Сьогоднішня заява Газпрому щодо того, що суд залишив своє попереднє рішення без змін, не відповідає дійсності.

Про це повідомляє Департамент з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

"Апеляційний суд округа Свеа, Швеція, сьогодні вирішив переглянути своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту між Нафтогазом та Газпромом. Сьогоднішня заява Газпрому щодо того, що суд залишив своє попереднє рішення без змін, не відповідає дійсності", - йдеться у повідомленні.

За твердженням Департаменту, сьогоднішнє рішення означає, що, вивчивши аргументи, надані Нафтогазом, "суд відхилив безпідставне твердження Газпрому щодо того, що значні частини обгрунтування транзитного рішення були начебто написані адміністративним Секретарем".

"Однак суд залишив у силі тимчасове призупинення виконавчих дій за грошовими вимогами Нафтогазу через інші причини. Сьогодні компанія не мала нагоди надати свої контраргументи щодо цих причин. Нафтогаз планує подати до суду додаткове звернення з викладенням цих фактів і сподівається на перегляд останнього рішення", - наголошується у повідомленні.

У Нафтогазі також вважають, що поточне рішення не є обов'язковим до виконання судами інших юрисдикцій. Відповідно, Нафтогаз продовжить свої дії щодо стягнення заборгованості Газпрому у інших юрисдикціях.

Читайте також: Газовий борг підприємств перед Нафтогазом за тиждень зменшився на 1,5%

За повідомленнями окремих ЗМІ, суд Швеції відмовив Нафтогазу у скасуванні призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому". НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом узгоджених обсягів газу для транзиту.

Газпром направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування  рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-