Зубко розповів, що цікавить інвесторів у нових будівельних нормах

Зубко розповів, що цікавить інвесторів у нових будівельних нормах

Укрінформ
У нових державних будівельних нормах (ДБН) закладений принцип прозорості, який цікавить інвесторів та громадян.

Про це наголосив на зустрічі з міжнародною бізнес-спільнотою, членами Американської Торговельної Палати віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У державних будівельних нормах, які ми запроваджуємо, закладені принципи прозорості будівництва, в яких зацікавлені як інвестори, так і громадяни. Ми зобов'язали органи місцевого самоврядування оприлюднювати на своїх сайтах містобудівну документацію і проводити обговорення. Ми вже наполягаємо на затвердженні генпланів територій, що дозволить містам, маючи кошти і повноваження, стати дійсно європейськими», - сказав Зубко.

За його словами, наразі в країні повністю відсутній контроль за щільністю забудови, наявністю необхідної соціальної інфраструктури, порядку проїзду пожежної техніки тощо.

«Нові ДБН, що набувають чинності з 1 вересня, - це маленька революція. Вони передусім змінюють підходи до щільності забудови, що дасть більшу можливість просторового розвитку і забезпечення комфортного середовища. Друге - відтепер з кожною новою забудовою обов'язково має з'являтися соціальна інфраструктура - школи, дитячі садки, лікарні. Також ми впроваджуємо в ДБН новий підхід до будівництва дитячих садків, що дасть можливість забезпечити для кожної дитини дошкільну освіту», - наголосив Зубко.

Читайте також: Зубко закликав підприємства прискорити реструктуризацію боргів з Нафтогазом

Він зауважив, що необхідно показати іноземним інвесторам, що Україна впроваджує європейські норми і стандарти щодо планування територій та містобудування. 

"Це дасть можливість мотивувати інвесторів, залучити їх до розвитку територій та громад. Саме такі європейські підходи та стандарти ми впроваджуємо у нашій реформі ДБН, яку проводить Мінрегіон", - сказав Зубко.

Віце-прем'єр-міністр розповів, що важливою новацією в ДБН є також питання просторового планування територій громад. «Бізнес повинен чітко розуміти і бачити карту планування - що саме є в місті, куди можна інвестувати, яким чином буде забезпечена транспортна інфраструктура. І тому, у змінах до ДБН щодо планування вулиць і доріг, ми передбачаємо не тільки нові підходи до транспортної інфраструктури та можливості залучення інвестицій, а першочергово - забезпечення безпеки для пішоходів», - пояснив Зубко.

За його словами, нові ДБН дають можливість створювати острівки безпеки на дорогах, а також розвивати велосипедний рух в країні. Ці норми відповідають європейським стандартам безпечного середовища життєдіяльності громадян.

Зубко розповів, що сьогодні в країні вже працює кілька міжнародних компаній з Німеччини і США, які допомагають реалізовувати європейські бачення в будівництві - просторове планування, параметричне будівництво тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-