Зубко закликав підприємства прискорити реструктуризацію боргів з Нафтогазом

Зубко закликав підприємства прискорити реструктуризацію боргів з Нафтогазом

Укрінформ
В Україні із 214 підприємств теплопостачання і водопостачання лише 35 уклали договори з НАК "Нафтогаз України" про реструктуризацію боргів, тому процедуру підписання договорів необхідно прискорити.

Про це під час селекторної наради щодо підготовки до нового опалювального сезону сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє Урядовий портал.

"Сьогодні у вкрай незадовільному стані виконання закону №1730 щодо реструктуризації боргів теплопостачальних та теплогенеруючих організацій і підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії. 214 підприємств теплопостачання і водопостачання включені у Реєстр щодо реструктуризації заборгованості. Сума пені, штрафних і фінансових санкцій, що підлягає списанню відповідно до закону, складає 6,4 млрд грн. Лише 35 підприємств уклали договори реструктуризації з НАК «Нафтогаз України». Тож хочу наголосити, що всі підприємства ТКЕ повинні прискорити процедуру підписання договорів і розпочати процедуру реструктуризації", - цитує прес-служба віце-прем'єра. 

За його словами, це дасть можливість зрозуміти, як відбуватимуться розрахунки з НАК «Нафтогаз України», які кризові ситуації чекають підприємства ТКЕ у разі затримки з отриманням номінації на постачання газу для виробництва теплової енергії перед опалювальним сезоном.

«Ще раз нагадую і наголошую, часу залишилось дуже мало на підготовку до опалювального сезону. І сьогодні одним із головних завдань для місцевого самоврядування та підприємств ТКЕ є саме договірна робота", - зазначив Зубко

Щодо фінансової дисципліни комунальних підприємств, урядовець наголосив, що за накопиченими боргами в кожному випадку стоїть конкретний орган місцевого самоврядування, адже централізоване теплопостачання і водопостачання на сьогодні є власністю громади.

Читайте також: Місцева влада витрачає лише 3% своїх бюджетів на підготовку до зими - Зубко

За словами Зубка, найбільші борги комунальних підприємств за спожиту електроенергію у Харківській, Донецькій, Луганській, Тернопільській областях і в м. Київ.

За інформацією НАК «Нафтогаз», теплопостачальні підприємства отримали відшкодування з пільг та субсидій у розмірі 3,9 млрд грн. За рахунок цих коштів можна поліпшити ситуацію з розрахунками підприємств за спожитий природний газ, переконаний віце-прем'єр.

Зубко доручив регіонам провести координаційні наради за участю мерів міст та керівників комунальних підприємств для вирішення всіх існуючих проблемних питань та активізації договірної роботи з НАК «Нафтогаз» для того, щоб вчасно отримати номінації на поставки газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-