У Фонді держмайна прокоментували ситуацію з приватизацією Турбоатома

У Фонді держмайна прокоментували ситуацію з приватизацією Турбоатома

Укрінформ
Фонд державного майна проводить консультації з міжнародними радниками щодо пошуку оптимальної моделі роботи Турбоатома, яку частку пакету акцій потрібно виставляти на продаж, контрольний пакет, чи залишити контроль за державою.  

Про це на своїй сторінці у Facebook написав в.о. голови ФДМУ Віталій Трубаров, коментуючи протести фракції "Самопоміч" проти продажу контрольного пакета акцій підприємства. 

«Щодо приватизації Турбоатома та занепокоєння фракції «Самопоміч». Перше: Приватизація - це не втрата підприємства чи його закриття. Це можливість за рахунок міжнародних інвестицій і фахового бачення уряду, яке відобразиться в умовах продажу, вивести підприємство на значно вищий, конкурентний рівень. Друге: Чим небезпечна політична гра навколо приватизації, тим більше навколо конкретних підприємств? Тим, що це відлякує інвесторів, саме тих, які звикли працювати прозоро», - написав Трубаров.

Він зазначив, що наразі фонд проводить консультації з міжнародними радниками, західними партнерами з пошуку оптимальної моделі роботи Турбоатома, яку частку пакета акцій потрібно виставляти на продаж - контрольний пакет, чи залишити контроль за державою.

«Ми хочемо почути фахову думку радника, а це буде компанія зі світовим ім'ям, і вже після цього приймати рішення щодо умов продажу Турбоатома. Турбоатом - це один із найкращих активів, яким володіє держава. Однак потрібно розуміти й те, що завдання не просто володіти підприємством, а забезпечити можливість розвитку, а без потужних міжнародних інвестицій і сучасних технологій цього зробити не вдасться. Тому прошу всіх не політизувати приватизацію, яка з прийняттям нового закону має всі шанси стати прозорою і конкурентною. Ще раз наголошую, що умови і розмір пакета акцій будуть прийматися виключно за результатами роботи радника», - зауважив Трубаров.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 10 травня затвердив перелік великих державних підприємств, які планується приватизувати у 2018 році. До переліку об'єктів великої приватизації на 2018 рік увійшло 26 підприємств.

18 об’єктів перебувають в управлінні фонду: ВАТ "Тернопільобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго", Акціонерна компанія "Харківобленерго", ПАТ "Миколаївобленерго", ПАТ "Хмельницькобленерго", ПрАТ "Херсонська ТЕЦ", ПрАТ "Дніпровська ТЕЦ", ПАТ "Криворізька теплоцентраль", Державне підприємство "Сєверодонецька теплоелектроцентраль", ПАТ "Азовмаш", ПАТ "Турбоатом", ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", ВАТ "Оріана", Державне підприємство "Завод алюмінієвої фольги", ПрАТ "Президент-Готель".

Читайте також: На Херсонській ТЕЦ заявили про перенесення приватизації на 2019 рік

Уряд також спробує повторно провести приватизацію ПАТ "Центренерго", ПАТ "Одеський припортовий завод", ПАТ "Сумихімпром", як це передбачено прикінцевими та перехідними положеннями закону "Про приватизацію державного і комунального майна".

Ще 3 об’єкти, які планується приватизувати, перебувають в управлінні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Це ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", державне підприємство "Завод "Електроважмаш", державне підприємство "Дніпровський електровозобудівний завод".

2 об’єкти перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства України - ПАТ "Аграрний фонд" та ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

Один об’єкт підпорядкований Міністерству енергетики та вугільної промисловості України. Цей об'єкт приватизується відповідно до закону України "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств" (Державне підприємство "Вугільна компанія "Краснолиманська").

Один об’єкт підпорядкований Кабінету міністрів України - Державне публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг".

Один об’єкт підпорядкований Міністерству охорони здоров'я України - ПрАТ "ІНДАР".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-