АМКУ попросили перевірити можливу змову на ринку соняшникової олії

АМКУ попросили перевірити можливу змову на ринку соняшникової олії

981
Ukrinform
Українська асоціація постачальників торговельних мереж звернулась до Антимонопольного комітету України щодо можливої картельної змови на ринку соняшникової олії.

Про це повідомив директор асоціації Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Звернув увагу представників Комітету на ринок соняшникової олії, події на якому зараз йдуть в розрізі світових тенденцій. Цього року очікується рекордне виробництво соняшникової олії та ціни на світовому ринку йдуть вниз уже 1,5 місяця. В Україні – навпаки. Ціни повільно, але впевнено крокують догори", - зазначив представник рітейлу. 

На думку Дорошенка, наразі ситуація на ринку не дає особливої змоги великим виробникам продуктів провадити антиконкурентні дії. Але з відновленням купівельної спроможності населення, концентрація ринкової сили у великих виробників продуктів харчування дасться на взнаки.

"Зараз ринкова сила сконцентрована у великих виробників продуктів харчування. Це дає їм можливість провадити антиконкуренті дії та впливати на ціноутворення. З помітним підвищенням купівельної спроможності населення, що станеться за 2-3 роки, торгові мережі знов почнуть повертати собі можливість встановлювати правила на ринку. Тому слід повернутись до розгляду Кодексу Етики, який уже декілька років пилиться. Він повинен обмежити можливості одноособово встановлювати ринкові правила як з боку найбільших виробників, так і з боку торговельних мереж", - зазначив він. 

Читайте також: Зловживання в АМКУ: Гройсман направить у комітет держаудит

Раніше Асоціація постачальників торговельних мереж зверталась до антимонопольного органу щодо можливої картельної змови на ринку курячих яєць. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-