НБУ змінив ведення касових операцій у національній валюті

НБУ змінив ведення касових операцій у національній валюті

5954
Ukrinform
Національний банк вніс зміни до порядку ведення касових операцій у національній валюті.

Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 24 травня 2018 № 54 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України, повідомляє прес-служба НБУ.

«Постановою врегульовуються наступні питання: для суб'єктів господарювання передбачений перехідний адаптаційний період (до 30 червня 2018 року), протягом якого суб'єкти господарювання можуть використовувати у своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та акта про результати інвентаризації наявних коштів, установлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», - йдеться в постанові НБУ.

У документі зазначається, що суб'єкти господарювання мають розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси. Протягом цього періоду суб'єкти господарювання можуть користуватися лімітами каси раніше розрахованими, установленими та затвердженими.

Читайте також: НБУ розширить можливості національної системи електронної ідентифікації BankID

Постановою також унормовуються особливості оприбуткування готівки в касах суб'єктів господарювання та уточнюється порядок здійснення розрахунків готівкою у розмірі до 50 000 грн фізичних осіб з суб'єктами господарювання.

Дана постанова набирає чинності з 1 червня 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-