Нафтогаз підтвердив $40 мільйонів премій за судовий виграш у Газпрому

Нафтогаз підтвердив $40 мільйонів премій за судовий виграш у Газпрому

Укрінформ
Наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення щодо виплати співробітникам компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді в спорі з "Газпромом" щодо транзитного контракту.

Про це повідомили у прес-службі НАК "Нафтогаз України".

"Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд), він становитиме $46,3 млн. З цієї суми буде сплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $9 млн", - йдеться у повідомленні.

До переліку співробітників компанії, які отримають премію, включено 41 особу. У НАК зазначили, що цей перелік не обмежується топ-менеджментом компанії, а сума премії залежить від особистого вкладу кожного працівника.

Таку значну суму преміювання в "Нафтогазі" пояснили "унікальністю справи".

"У 2014 році, коли ми розпочинали процес по транзитному контракту, юристи казали нам, що виграти у цій справі неможливо. Текст контракту, який підписали у 2009 році, був складений настільки не нашу користь. Але працюючи над цією справою майже чотири роки, ми використали кожну зачіпку та перемогли. Це важливий етап у війні України за енергонезалежність. Якби не перемога "Нафтогазу" у Стокгольмі за двома контрактами, "Газпром" міг би вимагати борг у сумі, більшій за половину ВВП України", – прокоментував голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Очікується, що у травні цього року буде виплачено першу частину премій на суму $20,7 млн (541 млн грн). Ця сума відповідає 1% від обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності Нафтогазу за 2017 рік.

Читайте також: Газпром подав апеляцію на скасування рішення суду у справі з Нафтогазом

"Решта премії буде виплачуватись протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з Газпрому залишку виграшу ($2,6 млрд)", - додали у "Нафтогазі".

Як повідомляється у ЗМІ, "Нафтогаз" розпочав процес стягнення $2,6 млрд. з "Газпрому".

Напередодні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що наглядова рада НАК "Нафтогаз України" проголосувала за виплату бонусів у розмірі $45,6 млн правлінню компанії у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським "Газпромом".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-