Семерак очікує на японські інвестиції в Чорнобильську зону

Семерак очікує на японські інвестиції в Чорнобильську зону

Укрінформ
Японія підтримує Україну у намірах повернути зону відчуження у промислове використання.

Про це розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак за результатами зустрічі у Токіо (Японія) з державним міністром економіки, торгівлі і промисловості Японії Йоджі Муто, повідомляє прес-служба міністерства.

«Японські колеги висловили підтримку уряду України і зокрема, нашому Міністерству щодо повернення у господарське використання інфраструктури ЧАЕС. Більше того, можемо очікувати на прихід японських компаній в Чорнобильську зону відчуження із сонячними, гідрогеновими та іншими проектами, націленими на розвиток відновлювальної енергетики», - сказав Семерак, зазначивши, що Японія є однією з найактивніших країн світу з реалізації нової кліматичної політики та переходу до низьковуглецевої економіки. 

Водночас державний міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Йоджі Муто підтвердив готовність співпрацювати з Україною у багатьох сферах. Зокрема, у питаннях протидії зміні клімату, які є ключовими у контексті нової енергетичної політики Японії та України.

У свою чергу Семерак повідомив, що 60% парникових газів в Україні генерують саме об’єкти української енергетики.

«Зменшення цього показника може бути спільним україно-японським проектом. Адже світовий тренд зменшення викидів - це не лише екологічна безпека кожного мешканця планети, але й економіка майбутнього з її електромобілями та іншими надсучасними технологіями. Для України такий шлях означає додаткові інвестиції та конкурентні товари на світових ринках. У цьому бачу наш великий шанс», - резюмував він.

Читайте також: Фонд держмайна здає в оренду землю на ЧАЕС під сонячну електростанцію

Нагадаємо, що українські та японські вчені тривалий час співпрацюють у питаннях ядерної безпеки та подоланні наслідків як аварії на станції "Фукусіма", так і в Чорнобилі. У 2016 р. Україна та Японія набули на два роки статусу непостійних членів Ради Безпеки ООН (РБООН), де продовжують свої зусилля в забезпеченні ядерної безпеки. Також було створено спільний науково-дослідницький проект щодо покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених майданчиків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-