Гройсман заявив, що цього разу приватизація буде дійсно якісною та прозорою

Гройсман заявив, що цього разу приватизація буде дійсно якісною та прозорою

1595
Ukrinform
Уряд ініціює старт процесу великої приватизації, але цього разу він відбуватиметься дійсно відкрито, прозоро та без корупції.

Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку, можливо вперше, якісного процесу через прийняття відповідних рішень", - сказав Гройсман.

Він наголосив, що нині державні компанії у переважній більшості є осередком корупції. І завжди влада приховувала їх від продажу публічного, з'являлися "смотрящие", які так чи інакше "окучували" ці підприємства і мали з цього колосальний зиск. Саме тому, переконаний Гройсман, досі є багато тих, хто проти дій уряду щодо запуску процесу великої приватизації.

За його словами, влада у процесі приватизації повинна забезпечити конкурентоспроможність тих підприємств, які не мають стратегічного значення. "А всі інші мають отримати ефективних власників прозоро і почати модернізацію підприємств, створювати нові робочі місця, виробляти більш якісну продукцію", - наголосив глава уряду.

Читайте також: Гройсман обіцяє покінчити з тіньовою приватизацією

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів на засіданні у четвер, 10 травня, планує затвердити перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році.

Раніше урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік. Загалом у списку 26 підприємств.

18 об’єктів перебувають в управлінні фонду: ВАТ "Тернопільобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго", Акціонерна компанія "Харківобленерго", ПАТ "Миколаївобленерго", ПАТ "Хмельницькобленерго", ПрАТ "Херсонська ТЕЦ", ПрАТ "Дніпровська ТЕЦ", ПАТ "Криворізька теплоцентраль", Державне підприємство "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль", ПАТ "Азовмаш", ПАТ "Турбоатом", ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", ВАТ "Оріана", Державне підприємство "Завод алюмінієвої фольги", ПрАТ "Президент-Готель".

Уряд також спробує повторно провести приватизацію ПАТ "Центренерго", ПАТ "Одеський припортовий завод", ПАТ "Сумихімпром", як це передбачено прикінцевими та перехідними положеннями закону "Про приватизацію державного і комунального майна".

Ще 3 об’єкти, які планується приватизувати, перебувають в управлінні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Це ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", державне підприємство "Завод "Електроважмаш", державне підприємство "Дніпровський електровозобудівний завод".

2 об’єкти перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства України - ПАТ "Аграрний фонд" та ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

1 об’єкт підпорядкований Міністерству енергетики та вугільної промисловості України. Цей об'єкт приватизується відповідно до закону України "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств" (Державне підприємство "Вугільна компанія "Краснолиманська").

1 об’єкт підпорядкований Кабінету міністрів України - Державне публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг").

1 об’єкт підпорядкований Міністерству охорони здоров'я України - ПрАТ "ІНДАР".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>