ООН прогнозує зниження виробництва зернових у поточному маркетинговому році

ООН прогнозує зниження виробництва зернових у поточному маркетинговому році

922
Ukrinform
Світове виробництво зернових на маркетинговий сезон 2018/19 рр. буде нижчим рекордних рівнів минулого року. 

Про це повідомляється у попередньому прогнозі Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), наданому Укрінформу. 

"Очікується, що обсяг виробництва зернових культур в 2018 році складе 2 607 млн тонн, що приблизно на 1,6 відсотка нижче майже рекордного врожаю 2017 року. Зниження в основному пов'язано з очікуваним скороченням виробництва кукурудзи, особливо в США", - йдеться у звіті FAO.

У продовольчій організації зазначили, що зниження виробництва пшениці в основному відображає очікуване зниження виробництва в Російській Федерації після виняткового врожаю минулого року. 

Згідно з попередніми прогнозами FAO, світове виробництво рису збільшиться на 1,3 відсотка і досягне 510,6 млн тонн, встановивши новий рекорд, у першу чергу за рахунок розширення посівних площ в Азії.

Що стосується споживання зернових культур, новий прогноз FAO як з продовольства, так і по кормах також вказує на рекордну позначку в 2 626 млн тонн. Цей показник відображає прогнозоване збільшення споживання рису на 1,0 відсотка в рік, зростання споживання пшениці на 0,8 відсотка і збільшення загального споживання фуражного зерна на 0,4 відсотка, у тому числі споживання кукурудзи як кормів збільшиться на 2,8 відсотка та досягне нового рекордного рівня в 615 млн тонн. У Китаї і Південній Америці прогнозується найбільше річне зростання споживання кукурудзи як кормів.

Читайте також: Цьогорічна посівна йде з відставанням від прогнозу - Мінагро

FAO прогнозує, що світові запаси зернових на кінець сезонів (кінець 2019 року) скоротяться на 2,7 відсотка, а співвідношення світових запасів зернових до споживання знизиться до 27,2 відсотка, в порівнянні з його найвищим за останні 16 років значенням протягом 2017-2018 рр. в 28,8 відсотка, але воно залишиться на рівні значно вище історичного мінімуму в 20,4 відсотка, зареєстрованого в 2007-2008 рр.

Перший прогноз FAO з міжнародного товарообігу зерновими культурами у майбутньому році становить 406 млн тонн, що означає лише 0,6-процентне зниження від очікуваного рекордного рівня в поточному сезоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>