Ситуація навколо

Ситуація навколо "Мотор Січі" може зашкодити інвесторам - Нацкомісія

Укрінформ
У зв’язку з останніми подіями навколо "Мотор Січі" в Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку заявляють, що без комплексного вирішення проблем ринку капіталу, якісний захист прав акціонерів в Україні забезпечити неможливо.

Відповідний коментар розміщено на сайті НКЦПФР.

"Відомо, що чинне законодавство України не передбачає чесної, справедливої та прозорої системи, яка б захищала права інвесторів. Більш ніж 20 років Україна стояла на місці, не створюючи дієвих механізмів та інструментів захисту ані для українських, ані для іноземних інвесторів. Таких механізмів, які б допомагали визначати шахрайство з грошима інвесторів не за формальними ознаками, а на підставі принципів і ефективно, а головне вчасно, йому протидіяти" – наголосив голова НКЦПФР Тимур Хромаєв у зв’язку з ситуацією навколо акціонерного товариства "Мотор Січ".

У заяві підкреслюється, що ситуація навколо підприємства може завдати шкоди добропорядним інвесторам, як українським так й іноземним.

"НКЦПФР вчергове хоче нагадати, що без комплексного вирішення проблем українського ринку, в тому числі зміни чинного законодавства, не можна забезпечити якісний захист прав акціонерів", - йдеться у заяві.

Читайте також: На "Мотор Січі" не змогли провести збори акціонерів

У НКЦПФР нагадали, що комплексний аналіз стану ринку капіталу України був зроблений групою міжнародних експертів і викладений в Звіті місії технічної допомоги МВФ щодо розширення повноважень і зміцнення незалежності НКЦПФР від 15 жовтня 2015 року.

"Міжнародні експерти неодноразово наголошували, що Україні потрібно вирішувати такі проблеми як недостатня прозорість процесів на ринку; неякісне та неповне розкриття інформації емітентами цінних паперів; відсутність у учасників ринку механізмів управління ризиками, неможливість профільним регулятором ефективно здійснювати функції нагляду та правозастосування і адекватно реагувати на виклики, сприяти правоохоронним та судовим органам в здійснені їх діяльності, тощо", - зазначили в НКЦПФР.

На думку Нацкомісії, єдиним фундаментальним кроком у вирішенні цих проблем і запровадженні дійсно ефективних заходів реагування на проблеми є приведення повноважень НКЦПФР у відповідність до загальноприйнятих в світі принципів IOSCO (Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів).

"Саме приведення вітчизняного законодавства у відповідність до міжнародних правових засад функціонування ринків капіталу і приєднання до Багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння IOSCO дозволить викреслити Україну зі списку країн "підвищеного ризику" та надати реальні можливості захисту прав інвесторам, як і в інших цивілізованих країнах. Зазначені законодавчі зміни і необхідні інструменти для вирішення проблем українського ринку були викладені у Проекті закону щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу (реєстраційний номер 6303), який був поданий у Верховну Раду у квітні 2017 року. У червні того ж року підтримку законопроекту висловив Генеральний секретар IOSCO. Представники всіх міжнародних організацій, які надають глобальну підтримку Україні у впровадженні реформ, також висловились щодо необхідності змін у регулюванні і нагляді за ринком капіталу", - підкреслили в НКЦПФР.

Як повідомлялось, частина учасників українського ринку не підтримує проект закону щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу і запропоновані зміни, серед яких можливість для Комісії співпрацювати з правоохоронними та судовими органами, допомагаючи у вирішенні тих чи інших проблемних ситуацій, можливість залучати Комісію до судових процесів, і найголовніше, можливість виявляти порушення і вчасно вчиняти запобіжні заходи відповідно до ситуації.

23 квітня з повідомлення Служби безпеки України стало відомо про обшуки у ПАТ "Мотор Січ".

Читайте також: Богуслаєв підтверджує продаж китайцям частини акцій "Мотор Січі"

Пізніше в СБУ зазначили, що Службою безпеки України розслідується кримінальне провадження щодо руйнування стратегічного підприємства ПАТ "Мотор Січ", спрямованого на ослаблення держави.

Службою безпеки України розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України за фактом підготовки до вчинення дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування стратегічного підприємства ПАТ "Мотор Січм. За наявними у СБ України даними, представники іноземної компанії розбудовують сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво та передати технології.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-