Товарообіг між Польщею та Україною торік зріс на 26% - посол

Товарообіг між Польщею та Україною торік зріс на 26% - посол

1095
Ukrinform
Між Україною та Польщею відносини розвиваються надзвичайно плідно, зокрема, в економічній сфері.

Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло на прес-конференції в Укрінформі.

"У  більшості сфер між Україною та Польщею відносини добрі і дуже добрі. Це стосується, зокрема, співпраці в економіці. Останніми роками сторони фіксують постійне зростання торговельного обміну між країнами", - зазначив посол.

Так, у 2017 році сукупна вартість товарообігу склала майже 6,2 млрд доларів США (на 26 % більше, ніж у 2016  р.).  Український експорт до Польщі становив 2,7 млрд доларів США (зростання на 23,8% відносно 2016 р.), натомість український імпорт з Польщі становив понад 3,4 млрд. доларів США (зростання на 28,2% відносно 2016 р.).

Читайте також: Аграрії втратять мільярди через обмеження імпорту нафтопродуктів - експерти

Польща є для України першим експортним ринком в Євросоюзі (випереджаючи Італію, Німеччину і Нідерланди) та другим найбільшим, після Німеччини, постачальником товарів з ЄС, йдеться у статистичних даних, наданих Укрінформу посольством.

У ситуації, коли у березні ц.р. Газпром несподівано відмовився постачати газ до України, Польща вже з першого дня розпочала поставки газу в Україну. Сировина, яку надала польська компанія “Польський газовий і нафтовий видобуток” (PGNiG), у перші критичні дні дефіциту газу в Україні на кільканадцять відсотків покрила її потреби.   

"Польща активно працює в Євросоюзі у справі блокування процесу побудови Північного потоку-2. Країна намагається переконати партнерів по ЄС у тому, що це – проект, який веде до ще більшої залежності спільноти від поставок російської сировини. Ми є державою–членом Євросоюзу, яка в справі цього проекту має позицію, найбільш подібну до української", - поінформував посол. 

За його словами, Польща і Україна співпрацюють у сфері розвитку авіаційного транспорту. Польські авіалінії ЛОТ послідовно розширюють мережу сполучень з українськими містами. Навесні вводиться авіарейс зі Львова до Ольштина, а влітку 6 разів на тиждень буде виконуватися рейс із Запоріжжя до Варшави.

Впродовж останніх двох років відбулося збільшення залізничних сполучень між Польщею і Україною. Введено в дію 2 поїзди сполученням Kиїв–Пшемисль і Рівне-Хелм. Завдяки цьому громадяни України можуть легко, без черг на кордоні, дістатися до Варшави або Кракова, йдеться у статистичних даних.

Польща знаходиться також серед лідерів з постачання в Україну продуктів аграрно-споживчого сектора.

Відомства сільського господарства і ветеринарної служби активно між собою співпрацюють, серед іншого,  у питаннях боротьби з африканською чумою свиней (ASF).  Польща підтримує програми з боротьби зі сказом в прикордонних районах на території України, відповідно до підписуваної щороку двосторонньої угоди. Завдяки цій угоді Україна одержує фінансову підтримку з ЄС на виконання її завдань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>