Аграрії втратять мільярди через обмеження імпорту нафтопродуктів - експерти

Аграрії втратять мільярди через обмеження імпорту нафтопродуктів - експерти

790
Ukrinform
Реалізація ініціативи ПАТ "Укртатнафта" з обмеження імпорту бензинів і дизельного палива (ДП) з 1 травня 2018 року призведе до зростання затрат для аграріїв на мільярди гривень.

Про це йдеться в листі Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України на адресу віце-прем'єра Степана Кубіва.

"За офіційною статистикою, в 2016 році затрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі затрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита розміром 30% зазначені затрати зростуть більш як на 7 млрд грн, що однозначно спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків", - йдеться в посланні.

Крім того, в документі зазначається про ризик дефіциту нафтопродуктів у період їх пікового споживання аграріями, зв'язаний з обмеженнями імпорту.

У Раді підприємців наголошують, що нафтопродукти є соціально значимим товаром, який використовується всіма галузями промисловості і безпосередньо впливає на собівартість, ціну кінцевої продукції. "Рада підприємців при Кабміні не підтримує ініціативу застосування будь-яких попередніх або остаточних антидемпінгових заходів (на ринку нафтопродуктів - ред.)", - йдеться в листі на адресу Кубіва.

Читайте також: Ціни на нафту знову пішли вгору

Як повідомлялося, "Укртатнафта" просить МЕРТ запровадити квоти на імпорт бензинів і ДП з 1 травня 2018 року.

Зокрема, імпорт з РФ і Білорусі (які "Укртатнафта" розглядає як єдине джерело) пропонується з 1 травня обмежити на рівні 50% українського ринку (90 тис. тонн бензинів, 250 тис. тонн ДП на місяць), з інших країн - 30% українського ринку (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн ДП на місяць).

З 1 липня 2018 року квоту для РФ і Білорусі "Укртатнафта" вважає за необхідне знизити до 40% (75 тис. тонн бензинів, 200 тис. тонн ДП на місяць), з 1 жовтня 2018 року - до 30% (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн ДП на місяць).

На обсяг, що постачається понад квоти, пропонується запровадити мито на рівні 29,3% вартості для бензинів, 30,7% - для ДП.

На думку "Укртатнафти", запровадження квот дасть змогу подолати залежність України від поставок з РФ, підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>