Україна залучить досвід США у відновлюваній енергетиці

Україна залучить досвід США у відновлюваній енергетиці

Укрінформ
Україна слідує світовим тенденціям та залучає практики багатьох країн, цінує можливість налагодити обмін досвідом із США у відновлюваній енергетиці.

Про це заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук у ході зустрічі з дипломатом з питань енергетики економічного відділу Посольства США в Україні Такером Брауном, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

"Для України важливо зменшувати залежність від імпорту не лише газу, а й нафтопродуктів. Минулого року цей імпорт склав 4,2 млрд доларів. Враховуючи значний потенціал нашого аграрного сектору, ми маємо стимулювати внутрішнє виробництво та споживання рідких біопалив. Тому надзвичайно важливо залучати в Україну американські компанії, що виробляють біоетанол", - сказав Савчук.

Голова агентства представив Такеру Брауну здобутки України у сфері енергоефективності та окреслив останні законодавчі зміни, які стимулюють бізнес інвестувати у проекти по зменшенню використання енергії.

Зокрема, Держенергоефективності разом із парламентарями вже підготовлено законопроект (реєстр. №7348 від 29.11.2017), який має на меті стимулювати будівництво заводів-виробників рідких біопалив.

Читайте також: На Херсонщині запустять 12 сонячних та вітрових електростанцій

Савчук також продемонстрував можливості співпраці у сфері рідких біопалив, оскільки Америка є лідером за обсягами виробництва біоетанолу (58 млрд л у 2016 р.) та біодизелю (7,1 млрд л у 2016 р.).

Як відомо, США входять у ТОП-5 країн світу за обсягами інвестицій у відновлювану енергетику, залучивши у 2016 р. близько 46 млрд доларів у «зелені» проекти. Також, США посідають друге місце у світі після Китаю за загальною потужністю об’єктів відновлюваної електроенергетики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-