Климпуш-Цинцадзе: Тіньовий ринок деревини процвітає, мораторій на експорт не допоміг

Климпуш-Цинцадзе: Тіньовий ринок деревини процвітає, мораторій на експорт не допоміг

Укрінформ
Обсяг тіньового ринку деревини після запровадження мораторію на її вивезення сягнув 150 млн гривень, а збитки для довкілля ще тяжчі.

Про це повідомила у Facebook віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

"У Всесвітній день захисту лісів нам, на жаль, похвалитися нічим. Безвідповідальні дії популістів призводять до сумних наслідків. Поки суспільству розказують про нібито «рятівний» мораторій на експорт необробленої деревини – ліси рубають у значно більших масштабах. Цифри свідчать про те, що обсяг тіньового ринку деревини сягнув півтори сотні мільйонів гривень. Збитки для довкілля ще тяжчі", - написала Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті вона зауважила, що пошук кількох крайніх виконавців через криміналізацію контрабанди не вирішить глобальну проблему, в яку мораторій вдихнув нове життя, оскільки проблема "не на кордоні, а в лісі". 

"Поки популісти хизуються сумнівними перемогами і, як московська пропаганда, лякають суспільство заходом, ми не бачимо очевидного перед самісіньким носом. Хтось рубає наш ліс, а каже, що рятує", - акцентувала віце-прем'єр.

Читайте також: UkraineInvest продовжить залучати інвестиції в статусі держустанови - Кабмін

9 липня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений 9 квітня 2015 року закон  № 325-VIII, яким внесено зміни до Закону про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів.

Законом встановлюється на 10 років мораторій на вивезення за кордон лісоматеріалів у необробленому вигляді, зокрема  деревних порід, окрім сосни, - з 1 листопада 2015 року,  деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-