МЕРТ: Збільшення експорту з України до ЄС - в центрі діалогу з Європарламентом

МЕРТ: Збільшення експорту з України до ЄС - в центрі діалогу з Європарламентом

Укрінформ
В уряді ведуть постійний діалог з Європарламентом про поглиблення співпраці та збільшення українського експорту на європейський ринок.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку з посиланням на заступника міністра економічного розвитку і торгівлі - торгового представника України Наталію Микольську, яка взяла участь у засіданні Моніторингової групи по Україні Комітету з питань міжнародної торгівлі Європейського парламенту.

«Євросоюз - найбільший торговельний партнер України, куди український експорт зростає вже другий рік поспіль. Але основне завдання уряду - ще більше лібералізувати вихід українського бізнесу на європейський ринок, тому що експорт якісно змінює країну», - сказала Микольська.

За її словами, Європейський парламент в системі прийняття рішень ЄС займає провідне місце, тому діалог про поглиблення співпраці та збільшення українського експорту на європейський ринок потрібно вести саме з представниками Європарламенту.

«Важливо переконувати європейських парламентарів, що український бізнес - наші товари та послуги, потрібні європейському споживачу, і що Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС працює не лише з точки зору торгівлі, але й сприяє залученню європейських інвестицій в економіку України», - зазначила Микольська.

Читайте також: Велика Британія є “ринком у фокусі” для українського експорту - МЕРТ

Підсумовуючи, вона зазначила, що уряд веде постійний діалог з Європарламентом, тому що питання перегляду Угоди, збільшення квот та їх скасування, перегляд певних виключень з Угоди, належить до компетенції Європарламенту.

Як повідомлялося, зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС у 2017 році збільшився на 22,5% (або на 8 млрд дол.) проти 2016 року і склав 43,3 млрд дол. Експорт товарів і послуг до ЄС збільшився на 26,7% (або на 4,2 млрд дол.) і склав 20 млрд дол. У минулому році найбільше зросли поставки з України до ЄС руди та концентратів залізних - на $563,2 млн; кукурудзи - на $395 млн; насіння свиріпи - на $356,1 млн; олії соняшникової - на $256,3 млн; феросплавів - на $240,6 млн; проводів ізольованих - на $230,5 млн; напівфабрикатів зі сталі - на $227 млн. На Євросоюз припадає 40,4% українського зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-