У МЕРТ сподіваються, що захисне мито США не зачепить українську металопродукцію

У МЕРТ сподіваються, що захисне мито США не зачепить українську металопродукцію

Укрінформ
Мінекономрозвитку вживає заходів, щоб продукція походженням з України була виключена з-під дії запроваджених США обмежувальних заходів на металургійну продукцію.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку у вівторок.

Зокрема зазначається, що питання виключення української металургійної продукції з-під захисних заходів США обговорили на черговій робочій нараді з представниками металургійної промисловості, яка відбулася 12 березня за участю першого віце-прем’єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та його заступника, торгового представника України Наталії Микольської.

"Україна та США є стратегічними партнерами одне для одного. Ми маємо надійну та взаємовигідну співпрацю у торговельній, оборонній та інвестиційній сферах. Переконаний, що це є вагомим аргументом для США, щоб виключити українську металургійну продукцію з-під дії захисних мит. Зі свого боку уряд та Мінекономрозвитку зроблять усе можливе, щоб рівень доступу української металургійної продукції до ринку США не зазнав негативних змін", - наголосив  Кубів, підбиваючи підсумки наради.

Кубів також додав, що Прем’єр-міністр України та Мінекономрозвитку приділяють значну увагу постійному діалогу між Україною та США щодо поліпшення умов та розширення можливостей доступу української продукції, включаючи металургійну, на ринок США, а також на ринки Азії та Африки.

"Ми віримо, що українська продукція, для якої американський ринок є традиційним, не є загрозою національній безпеці США. Працюємо над тим, щоб наша металургійна продукція була виключена з-під дії запроваджених США захисних мит", - підсумувала Микольська.

Читайте також: Уряд уперше за 10 років розгляне на засіданні питання приватизації - ФДМУ

Як відомо, 8 березня 2018 року президент США Дональд Трамп прийняв рішення про запровадження з 23 березня додаткового захисного мита у розмірі 25% на імпорт певних видів металопродукції, походженням з усіх країн, окрім Канади та Мексики, з метою захисту внутрішнього ринку США. Рішення було ухвалено за результатами проведення Міністерством торгівлі США розслідування відповідно до секції «232» Закону про розширення торгівлі (section 232 of the Trade Expansion Act) щодо впливу імпорту сталі на національну безпеку США, яке було ініційоване у квітні минулого року. Документом також передбачено можливість виключення або перегляду умов/ставок захисного мита для окремих країн за умови, якщо ці країни мають вагомі зв’язки зі США у сфері безпеки.

Протягом останніх трьох років до США було експортовано української металопродукції на суму: у 2015 році - 119,6 млн дол., у 2016 році - 89,7 млн дол., у 2017 році - 175,6 млн дол. Це плаский та сортовий прокат, трубна продукція, напівфабрикати зі сталі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-