ЄІБ надає Україні 16,4 мільйона євро гранту на енергоефективність

ЄІБ надає Україні 16,4 мільйона євро гранту на енергоефективність

Укрінформ
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписав дві угоди із Фондом Східноєвропейського партнерства «Е5Р» про надання Україні 16,4 млн євро гранту для покращення енергоефективності.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, підписання угод відбулося у представництві ЄС в Україні.

«Енергоефективність або «приховане паливо» для України - це ще один крок до енергетичної незалежності. Угоди, які ми підписуємо сьогодні, - гранти на суму 16,4 млн євро», - сказав менеджер фонду «Е5Р» Андерс Лунд перед підписання угод.

Віце-президент  ЄІБ Вазиль Худак зауважив, що перша угода укладається на 10 млн євро і стосується освітньої сфери в Україні.

«Ця допомога буде використана для оновлення навчальних закладів, будуть модернізовані фасади, вентиляційні системи, опалення та освітлення. Важливо зазначити, що ця допомога надається у формі гранту на 10 млн євро. Це частина від більшого фінансування, від близько 120 млн євро, які виділили на модернізацію енергоефективності в Україні», - сказав він.

Інша угода стосується систем теплопостачання у місті Кривий Ріг (6,4 млн євро - ред.).

«Допомога призначена для встановлення лічильників на рівні споживачів та для сприяння зміни в поведінці споживачів. Ми вважаємо, що робота на муніципальному рівні має вирішальне значення для підтримки реформ в Україні», - сказав Худак.

Читайте також: ЄБРР надав кредит на будівництво трьох сонячних електростанцій на Вінниччині

Фонд Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології «Е5Р» - багатосторонній донорський фонд, створений під час головування Швеції у Європейському Союзі у 2009 році з метою заохочення інвестицій у сфері енергоефективності та екологічних проектів у країнах східного партнерства. На сьогодні ресурси «Е5Р» досягають 170 мільйонів євро, з цієї суми 110 мільйонів передбачені як грантова підтримка для України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-