НБУ назвав розмір золотовалютних резервів

НБУ назвав розмір золотовалютних резервів

5094
Укрінформ
Станом на 1 березня 2018 року міжнародні резерви України залишилися майже на рівні початку лютого та становили $18 409,8 млн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Міжнародні резерви України на 1 березня 2018 року залишилися майже на рівні початку лютого та становили 18 409,8 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними", - йдеться у повідомленні.

Поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій на валютному ринку. Приплив капіталу нерезидентів разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереженням сприятливої кон'юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це дало можливість Національному банку викуповувати надлишок валюти з ринку для поповнення резервів, не протидіяючи зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками лютого регулятор купив на міжбанківському ринку $426,9 млн, у тому числі $222 млн - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Крім того, НБУ продав $30 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Нацбанком становила $396,9 млн.

Крім того, у лютому до резервів надійшло $137,4 млн від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Читайте також: Україні без пільгової програми МВФ загрожують серйозні проблеми - Йованович

Разом з тим, у лютому було здійснено платежі уряду та Національного банку за державним боргом в іноземній валюті на суму $536,8 млн. Зокрема, $465,9 млн було сплачено на користь Міжнародного валютного фонду. Ще $70,9 млн було спрямовано на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з них $16 млн - на обслуговування ОВДП в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $41,9 млн.

В цілому, станом на 1 березня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-